Klepacka spotkała się z Zillmann. Podpis zdjęcia jest najważniejszy

"Sport ponad wszystko. Brawo, Kasia i cała załoga za srebrne medale dla Polski" - napisała Zofia Noceti-Klepacka. I zamieściła wspólne zdjęcie z wioślarką Katarzyną Zillmann.

- Bardzo pozdrawiam moją dziewczynę Julię! - powiedziała w środę Katarzyna Zillmann grupie dziennikarzy na torze Sea Forest Waterway w Tokio. Chwilę wcześniej, w finale wioślarskich czwórek podwójnych, zdobyła wraz z koleżankami srebrny medal igrzysk.

Zobacz wideo Największa bolączka wreszcie siatkarzy przełamana! Tylko dwie drużyny były gorsze!

Zdjęcie, które kończy dyskusję?

"To była wypowiedź, do której trzeba wrócić i dać szansę powiedzieć wicemistrzyni olimpijskiej to, co chce powiedzieć" - pisali z Tokio dziennikarze Sport.pl Łukasz Jachimiak i Dominik Senkowski. A Zillmann tłumaczyła: - Kochajmy się wszyscy, no! Miejmy otwarte oczy. Nie mówmy innym, kogo im wolno kochać, a kogo nie.

Wtedy media wywołały do tablicy Zofię Noceti-Klepacką. Polska windsurferka znana jest z wielu homofobicznych wypowiedzi. Zillmann na pytanie, czy apel kieruje także do sportsmenki, która jest w Tokio (sugerując, że chodzi o Noceti-Klepacką), odparła: - Tak. Przykre to jest. I żenujące. Tak mogę powiedzieć.

Noceti-Klepacka rzeczywiście zabrała głos, ale w sposób, którego zapewne mało kto się spodziewał. W piątek opublikowała na Facebooku wspólne zdjęcie z Zillmann. Podpisała je: "Sport ponad wszystko. Brawo Kasia i cała załoga za srebrne medale dla Polski".

Tak wygląda tabela polskiej grupy po meczu z Wenezuelą. Biało-czerwoni liderem!Tylko dwie reprezentacje były gorsze od Polaków, ale mecz z Japonią to przełom! Świderski komentuje

Czy to zakończy dyskusję, która trwa od kilku dni?

Przypomnijmy, że wioślarkom pogratulował także - choć nieco spóźniony - prezydent Andrzej Duda. "Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal, czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje, by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!" - napisał na Twitterze.

Siatkarze zwycięscy, żeglarki na drodze po złoto! Francja ograła RKO w hicie [ZAPIS RELACJI]Siatkarze zwycięscy, żeglarki na drodze po złoto! Francja ograła RKO w hicie [ZAPIS RELACJI]

Więcej o: