Rekord świata! Ależ niesamowita reakcja [WIDEO]

Tatjana Schoenmaker z Republiki Południowej Afryki czasem 2.18,95 pobiła rekord świata na 200 metrów stylem klasycznym i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Po zakończeniu wyścigu pływaczka nie mogła uwierzyć w swój sukces, co uwieczniły kamery telewizyjne.

W piątek mija dokładnie tydzień od oficjalnego otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Rywalizacja nie układa się, jak do tej pory zbyt dobrze dla reprezentantów Polski. Polska ma w tej chwili na swoim koncie zaledwie jeden medal. Po srebro sięgnęła nasza wioślarska czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. 

Zobacz wideo Tylko jeden medal w wioślarstwie. "Zawodnicy stawiali sobie wysoko poprzeczkę. Pech, duży smutek"

Wyjątkowa radość pływaczki z RPA. Nie mogła uwierzyć w swój sukces

W piątek poznaliśmy kolejnych medalistów w pływaniu. Niestety po raz kolejny w tym gronie nie znalazł się żaden z reprezentantów Polski. Doszło natomiast do kolejnego na igrzyskach w Tokio pobicia rekordu świata. Dokonała tego reprezentantka RPA Tatjana Schoenmaker.

Wilfredo Leon kompletnie nie do zatrzymania. Japończycy bezradniWilfredo Leon kompletnie nie do zatrzymania. Japończycy bezradni

24-letnia pływaczka z czasem 2.18,95 pobiła rekord świata na 200 metrów stylem klasycznym i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Dotychczas najlepszy rezultat w historii należał do Dunki Rikke Moller Pedersen, która w 2013 roku w Barcelonie uzyskała 2.19,11. Dla Schoenmaker jest to już drugi medal na tej imprezie. Wcześniej sięgnęła po srebro w stylu klasycznym, ale na 100 metrów. Lepsza była wtedy tylko Amerykanka Lydia Jacoby.

Polscy siatkarze ograli gospodarzy igrzysk i są w ćwierćfinale!Polscy siatkarze ograli gospodarzy igrzysk i są w ćwierćfinale!

W piątek natomiast Schoenmaker zdawała się być zaskoczona swoim wielkim triumfem. Kamery telewizyjne uchwyciły moment radości 24-latki tuż po zakończeniu wyścigu. Pływaczka łapała się za głowę i od razu zalała się łzami. 

Więcej o: