Tak wygląda tabela grupy siatkarzy po meczu Polska - Japonia

Reprezentacja Polski siatkarzy w trzech setach pokonała Japonię w swoim czwartym meczu w grupie A na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Dzięki temu mistrzowie świata umocnili się na pozycji lidera.

Polacy po porażce z Iranem w pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich (2:3) na dobre wrócili na zwycięską ścieżkę. W kolejnym meczu pewnie pokonali Włochów 3:0, a następnie ograli Wenezuelę, choć dosyć niespodziewanie stracili jednego seta. W czwartej kolejce przyszła kolej na Japończyków.

Gładka wygrana Polaków. Utrzymali pozycję lidera

Tutaj również polscy siatkarze nie mieli większych problemów. Polacy prowadzili praktycznie przez całą pierwszą partię i wygrali ją 25:22. W drugim poszło im jeszcze lepiej – na początku seta zanotowali dobrą serię i wypracowali sobie kilka punktów przewagi, których już nie roztrwonili do końca seta, choć Japończycy gonili Polaków i zmniejszyli straty. Ostatecznie jednak set zakończył się zwycięstwem mistrzów świata 25:21. Trzecia partia była za to najbardziej wyrównana. Pod koniec Japończycy prowadzili 20:18, ale w końcówce Polacy pokazali klasę i zdołali odwrócić losy tego seta, który trzeba było rozgrywać na przewagi. Polacy wygrali 26:24 i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo na igrzyskach.

Dzięki tej wygranej Polacy umocnili się na pozycji lidera w grupie A. Polska ma na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę, co w sumie daje 10 punktów. Drugie miejsce dosyć niespodziewanie zajmują Kanadyjczycy, którzy w piątek pokonali Wenezuelę 3:0 i mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Trzeci są Japończycy, a na czwartym miejscu, ostatnim premiowanym awansem do ćwierćfinału, znajduje się Iran. Na piątym miejscu plasują się Włosi, a tabelę zamyka Wenezuela. Jeszcze w piątek w ostatnim meczu czwartej kolejki w grupie A Włosi zmierzą się z Iranem. Będzie to niezwykle ważny mecz w kontekście tego, kto znajdzie się w ćwierćfinałach.

W ostatnim meczu grupowym reprezentacja Polski zmierzy się z Kanadą. Spotkanie zaplanowano na 1 sierpnia o godzinie 2:00 czasu polskiego. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

6. Tunezja - 0 punktów, 0 zwycięstw, sety 2:12

W piątek Argentyna sensacyjnie straciła punkt w meczu z Tunezją, co może mieć ogromny wpływ na wyłonienie rywala reprezentacji Polski w 1/8 finału, o czym można przeczytać tutaj >>