Kapitalny wyścig Polek! Ogromna szansa na sensacyjny medal

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrały szósty wyścig w żeglarskiej klasie 470 i prowadzą w klasyfikacji generalnej. Polki mają realne szanse na medal igrzysk olimpijskich.

Od początku zmagań reprezentantki Polski spisują się bardzo dobrze. Rywalizację zaczęły w środę 28 lipca i wygrały dwa pierwsze wyścigi, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Później szło im trochę gorzej. W kolejnych wyścigach zajęły drugie i piąte miejsce, utrzymując jednak prowadzenie w generalce.

Tokyo Olympics AthleticsZaskakująca zmiana dyscypliny u Małachowskiego?! "Tak, jest szansa"

Polskie żeglarki wygrały kolejny wyścig. Medal coraz bliżej

W piątek 30 lipca miały miejsce dwa kolejne wyścigi. W pierwszym polskie żeglarki spisały się słabo – zajęły dopiero 13. miejsce. Mógł to być powód do niepokoju, ale jako że ten wynik był ich najgorszym, to nie liczył się do klasyfikacji generalnej. W drugim wyścigu Skrzypulec i Ogar poradziły sobie znacznie lepiej i wygrały po raz trzeci. Aktualnie mają cztery punkty przewagi nad drugimi Brytyjkami, siedem nad Francuzkami i aż 18 nad Japonkami. Jak duża jest to przewaga? Wystarczająca, aby nie wylecieć poza podium nawet wtedy, gdyby Japonki wygrały następny wyścig, a Polki były ostatnie. To oznacza, że Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar są blisko medalu igrzysk olimpijskich. Ich największym wspólnym sukcesem do tej pory był brąz mistrzostw Europy w 2017 roku.

Żeglarskie zawody w klasie 470 składają się z 11 wyścigów, z czego sześć jest już za nami. W sobotę i niedzielę (31 lipca i 1 sierpnia) odbędą się po dwa wyścigi. Natomiast we wtorek będzie miał miejsce wyścig medalowy, który będzie punktowany podwójnie. Udział w nim weźmie 10 najlepszych ekip.