Smutne pożegnanie polskiej legendy. Koniec olimpijskiej kariery Małachowskiego

Piotr Małachowski odpadł w eliminacjach do finału w rzucie dyskiem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Był to jego ostatni olimpijski występ w karierze.

Igrzyska w Tokio były jego ostatnią wielką imprezą. Niestety, pożegnanie nie wyszło tak, jak sobie to wymarzył. Piotr Małachowski nie wszedł nawet do finału. Jego pierwsza próba w eliminacjach była spalona. W drugiej polski dyskobol rzucił 61,76 m, a w trzeciej 62,68 m. To nie wystarczyło do tego, aby awansować do finału, w którym znalazło się 12 zawodników. W swojej grupie Małachowski zajął dziewiąte miejsce. Jak sam później przyznał w wywiadach, liczył na więcej.

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

Kawęcki po finale mówi o aferze. Kawęcki po finale mówi o aferze. "To bolesne. Ja bym się nie pozbierał"

- Wynik jest słaby, bo stać mnie był ona dużo dalszy rezultat, ale niestety nie udało się. Nie mam do siebie pretensji, bo powalczyłem do końca, a w ostatnim rzucie czułem, że go trafiłem. Niestety dysk nie poleciał daleko. To jest sport, trzeba nauczyć się przegrywać, a ja w swoim życiu już parę razy przegrałem. Słabo żegnać się ze sportem i igrzyskami, ale mam 38 lat i trzeba podjąć męską decyzję – powiedział po zawodach Małachowski. Polak zakończy karierę 5 września podczas memoriału Kamili Skolimowskiej.

W eliminacjach dyskoboli udział wziął również Bartłomiej Stój, ale on także nie dał rady awansować do finału. Małachowski poprawiał się z rzutu na rzut, a Stój rzucał coraz słabiej – w pierwszej próbie uzyskał 62,84 m, w drugiej 61,05, a trzeci rzut spalił.

Ostatnie igrzyska Małachowskiego. Wielki mistrz pożegna się z kibicami we wrześniu

Igrzyska olimpijskie w Tokio były czwartą tego typu imprezą w karierze Małachowskiego. W 2008 roku w Pekinie sięgnął po srebrny medal. Cztery lata później w Londynie był piąty, a w 2016 roku w Rio de Janeiro ponownie stanął na drugim stopniu podium. Ponadto w swoim dorobku Małachowski ma złoto mistrzostw świata (2015) i dwa srebra (2009 i 2013). Dwukrotnie zostawał również mistrzem Europy (2010, 2016).

Tokyo Olympics Swimming20-letni Polak zaskoczył wszystkich. "Jest finał!". Walka o nowy rekord

Więcej o: