Demolka w polskiej grupie! Gonią Polaków. Tak wygląda tabela

Kanada rozbiła Wenezuelę 3:0 (25:13, 25:22, 25:12) w meczu "polskiej" grupy siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Wenezuela to najsłabszy zespół w grupie A. Wenezuelczycy przegrali wszystkie spotkania i zdołali ugrać tylko jednego seta. Niestety, stało się to w meczu z Polską. Z kolei Kanadyjczycy przegrali dwa pierwsze mecze (z Włochami 2:3 i Japonią 0:3), ale w trzecim spotkaniu pokonali Iran 3:0. Mogli więc liczyć na przedłużenie passy i szans na awans do ćwierćfinałów.

Kanada zdemolowała Wenezuelę. Tak wygląda tabela

Już w pierwszym secie nie było wątpliwości, kto tu jest lepszy. To była demolka – Kanadyjczycy wyszli na prowadzenie 7:0. Wenezuelczycy zmniejszyli stratę do trzech punktów, ale to był jedyny przestój Kanady w tym secie. Ostatecznie zakończył się on ich zwycięstwem  25:13. Druga partia była za to zaskakująco wyrównana. Obie drużyny szły łeb w łeb aż do stanu 21:21. Wtedy więcej zimnej krwi zachowali Kanadyjczycy, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i ostatecznie wygrali 25:22. Natomiast trzecia partia przypominała tę pierwszą. Kanadyjczycy systematycznie budowali swoją przewagę. Ostatecznie rozbili Wenezuelczyków jeszcze bardziej, niż w secie pierwszym. Trzecia partia skończyła się wynikiem 25:12.

Kanada dzięki tej wygranej awansowała na drugą pozycję w grupie A, ale ma jeden mecz rozegrany więcej. Liderem są Polacy, którzy o godzinie 7:20 polskiego czasu zmierzą się z trzecią w tabeli Japonią, a w niedzielę zagrają właśnie z Kanadyjczykami na zakończenie fazy grupowej. Relacje na żywo z obu spotkań w Sport.pl.