Nie żyje 19-letnia nadzieja olimpijska. Młot uderzył ją w głowę

Nie żyje Alegna Osorio Mayari - 19-letnia Kubanka i medalistka młodzieżowych igrzysk olimpijskich w rzucie młotem. Sportsmenka zmarła na skutek obrażeń jakich doznała w kwietniu, kiedy młot uderzył ją w głowę.

Mayari była nadzieją olimpijską dla Kubańczyków. W 2018 roku zdobyła brązowy medal na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. Rok później znowu sięgnęła po brąz, tym razem podczas młodzieżowych mistrzostw panamerykańskich. Niestety, jej karierę przerwał tragiczny w skutkach wypadek.

Zobacz wideo Medal olimpijski w rzucie młotem? Wojciech Nowicki: Pod każdym względem jestem lepszy, niż w Rio

Prezes Bytovii Bytów nie żyje. Miał zaledwie 24 lata Nie żyje Przemysław Gawin, prezes Bytovii Bytów. Miał 24 lata

Nie żyje młoda lekkoatletka. Tragedia na treningu

W kwietniu podczas jednego z treningów w swojej ojczyźnie sportsmenka została trafiona młotem w głowę. Według świadka zdarzenia, do wypadku doszło po tym, jak rzut oddała osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z tym sportem. Zła technika miała zadecydować o tym, że młot pofrunął w kierunku 19-latki. Od tamtego czasu przebywała w śpiączce. Niestety, lekarzom nie udało się jej uratować. Dziewczyna zmarła 27 lipca. "Ubolewamy nad śmiercią młodej zawodniczki w rzucie młotem, Alegny Osorio Mayari, która miesiącami zmagała się ze skutkami wypadku podczas treningu. Składamy kondolencje rodzicom, rodzinie i przyjaciołom" – czytamy na Twitterze kubańskiego ministerstwa sportu.

"Kubańska lekkoatletyka jest w żałobie. Po wypadku na treningu i trudnej walce o jej życie Alegna Osorio zmarła. Nasze kondolencje wysyłamy do rodziny, przyjaciół i kolegów" – dodał Reynaldo Varona Martínez, dyrektor sportowy kubańskiej reprezentacji. Kondolencje napłynęły również zza granicy. "Wyrazy współczucia dla jej rodziny. To takie przykre" – napisała na Twitterze Gwen Berry, zwyciężczyni mistrzostw panamerykańskich w rzucie młotem w 2019 roku.

Hugo Millan, 14-letni motocyklista Tragiczny wypadek na torze z udziałem Polaka. Nie żyje 14-letni motocyklista

Więcej o: