Amerykanki prowadziły 2:0, wtem zapaść. Nieoczekiwane kłopoty faworytek

Stany Zjednoczone pokonały Turcję 3:2 (25:19, 25:20, 17:25, 20:25, 15:12) w spotkaniu grupy B turnieju siatkarek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Amerykanki roztrwoniły swoją przewagę i Turczynki mogły sprawić sensację, ale przegrały tie-break.

W miniony piątek odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Znicz olimpijski zapaliła 23-letnia Naomi Osaka, natomiast Polska defilowała jako 165. kraj w kolejności. Chorążymi biało-czerwonych byli Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. W środę, po sześciu dniach rywalizacji reprezentacji Polski udało się sięgnąć po pierwszy medal. Srebro w czwórce podwójnej kobiet zdobyły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.

Blisko sensacji w siatkówce kobiet na igrzyskach. Amerykanki pokonują Turcję po tie-breaku

Na sam koniec czwartkowej rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie w siatkówce kobiet USA - Turcja. Bliskie sprawienia sensacji w Arenie Ariake były Turczynki, które odrobiły dużą stratę do Amerykanek, ale ostatecznie przegrały po tie-breaku. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych prowadziła już 2:0 w setach, ale wtedy Turcja doszła do głosu i wygrała dwa kolejne sety. W ostatnim secie walka również była niezwykle wyrównana, ale zakończył się on ostatecznie wynikiem 15:12 dla Amerykanek.

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych nie mogły wymarzyć sobie lepszego startu w igrzyskach olimpijskich. Amerykanki wygrały dwa pierwsze spotkania bez straty seta. Najpierw bez problemu pokonały Argentynę, a później uporały się z Chinami. Teraz przyszedł moment kryzysowy, ale Amerykanki pokazały, że potrafią sobie poradzić w takiej sytuacji. Dzięki wygranej z Turcją zajmują 2. miejsce w tabeli grupy B. Przed nimi są tylko Włoszki, która mają jeden punkt więcej.

Sytuacja Turczynek nie wygląda już tak dobrze. Chociaż na starcie rozgrywek pokonały reprezentację Chin bez straty seta, to już mecz z Włoszkami nie poszedł po ich myśli. Turczynki przegrały to starcie 1:3. Dzisiejsze dwa wygrane sety przybliżyły jednak reprezentantki Turcji do awansu do play-off. Obecnie zajmują one 4. miejsce w tabeli z trzema punktami przewagi nad Chinami.