Amerykanki prowadziły 2:0, wtem zapaść. Nieoczekiwane kłopoty faworytek

Stany Zjednoczone pokonały Turcję 3:2 (25:19, 25:20, 17:25, 20:25, 15:12) w spotkaniu grupy B turnieju siatkarek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Amerykanki roztrwoniły swoją przewagę i Turczynki mogły sprawić sensację, ale przegrały tie-break.

W miniony piątek odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Znicz olimpijski zapaliła 23-letnia Naomi Osaka, natomiast Polska defilowała jako 165. kraj w kolejności. Chorążymi biało-czerwonych byli Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. W środę, po sześciu dniach rywalizacji reprezentacji Polski udało się sięgnąć po pierwszy medal. Srebro w czwórce podwójnej kobiet zdobyły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.

Blisko sensacji w siatkówce kobiet na igrzyskach. Amerykanki pokonują Turcję po tie-breaku

Na sam koniec czwartkowej rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie w siatkówce kobiet USA - Turcja. Bliskie sprawienia sensacji w Arenie Ariake były Turczynki, które odrobiły dużą stratę do Amerykanek, ale ostatecznie przegrały po tie-breaku. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych prowadziła już 2:0 w setach, ale wtedy Turcja doszła do głosu i wygrała dwa kolejne sety. W ostatnim secie walka również była niezwykle wyrównana, ale zakończył się on ostatecznie wynikiem 15:12 dla Amerykanek.

Rosja - Brazylia, siatkówka, IO Tokio"To jakaś magia"! Niespodziewany kandydat do złota siatkarzy. Brazylijczykom "krwawiły oczy"

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych nie mogły wymarzyć sobie lepszego startu w igrzyskach olimpijskich. Amerykanki wygrały dwa pierwsze spotkania bez straty seta. Najpierw bez problemu pokonały Argentynę, a później uporały się z Chinami. Teraz przyszedł moment kryzysowy, ale Amerykanki pokazały, że potrafią sobie poradzić w takiej sytuacji. Dzięki wygranej z Turcją zajmują 2. miejsce w tabeli grupy B. Przed nimi są tylko Włoszki, która mają jeden punkt więcej.

Pożar autobusu z polskimi lekkoatletami w Tokio"Odgłos jakby wybuch". Autokar z Polakami nagle się zapalił. Ziółkowski relacjonuje

Sytuacja Turczynek nie wygląda już tak dobrze. Chociaż na starcie rozgrywek pokonały reprezentację Chin bez straty seta, to już mecz z Włoszkami nie poszedł po ich myśli. Turczynki przegrały to starcie 1:3. Dzisiejsze dwa wygrane sety przybliżyły jednak reprezentantki Turcji do awansu do play-off. Obecnie zajmują one 4. miejsce w tabeli z trzema punktami przewagi nad Chinami.