Jakub Majerski z rekordem Polski i trzecim czasem w eliminacjach na 100 m stylem motylkowym [WIDEO]

Jakub Majerski w wielkim stylu awansował do półfinału wyścigu na 100 m stylem motylkowym. Zawodnik AZS AWF Katowice zajął trzecie miejsce z czasem 50,97 s i pobił rekord Polski!

Polskie pływanie ma powody do radości po czwartkowych zmaganiach. W finale wyścigu na 200 m stylem grzbietowym znalazł się Radosław Kawęcki, który uzyskał siódmy wynik półfinałów z czasem 1:56.68, tracąc 2,23 s do Jewgienija Ryłowa z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Do półfinału 200 m style grzbietowym awansowała także 15-letnia Laura Bernat. Kolejne dobre informacje pojawiły się po eliminacjach na 100 m stylem motylkowym.

Zobacz wideo "Zawsze myślałem, że Japonia to tylko betonowy las". Marcin Krukowski z Japonii

Nowy rekord Polski i awans do półfinałów wyścigu na 100 m stylem motylkowym. Wielki dzień dla Jakuba Majerskiego

Jakub Majerski wystartował w biegu ósmym podczas eliminacji do półfinału na 100 m stylem motylkowym. Polak poradził sobie na tyle dobrze, że rywalizację zakończył na drugim miejscu z czasem 50,97 s, przegrywając tylko z Amerykaninem Caelebem Dresselem o 0,58 s. Finalnie w eliminacjach Majerski zajął trzecie miejsce, a przed nim znalazł się jeszcze Węgier Kristof Milak z wynikiem 50,62 s.

20-letni pływak tym samym pobił rekord Polski, który do tej pory należał do Konrada Czerniaka. Puławianin uzyskał czas 51,15 s podczas pływackich mistrzostw świata w Szanghaju w 2011 roku, dzięki czemu wtedy zdobył srebrny medal. Tak dobry wynik Majerskiego jest dużym prognostykiem przed półfinałami, które odbędą się w piątek o około 3:30 czasu polskiego. "Ładne te wyniki eliminacji 100 m motylkiem. Nasz 20-latek z rekordem Polski i trzecim czasem w stawce" - napisał Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl.

W biegu szóstym udział brał Paweł Korzeniowski, dla którego zmagania w Tokio były piątymi igrzyskami olimpijskimi w karierze. Chorąży biało-czerwonych na półmetku wyścigu znajdował się na czwartym miejscu, ale ostatecznie spadł na siódme z czasem 52,00 s i zakończył rywalizację na 22. lokacie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA