Japoński kibic chciał sprawić przyjemność Anicie Włodarczyk, ale coś poszło nie tak

Anita Włodarczyk opuściła Takasaki przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio. Podczas ostatniego dnia przygotowań na trybunach pojawił się japoński kibic. Starszy mężczyzna wręczył olimpijce zaskakujący prezent.

Japończyk przyszedł na obiekt przygotowań Anity Włodarczyk z transparentem, na którym było napisane: "Witam serdecznie. Daj spokój". Jak się później okazało, pierwotne znaczenie miało być zupełnie odmienne, o czym na Instagramie napisała polska atletka. - Dzisiaj kibic wyjaśnił, że chciał napisać: "Do boju, powodzenia" - oznajmiła Włodarczyk.

Zobacz wideo Tylko jeden medal w wioślarstwie. "Zawodnicy stawiali sobie wysoko poprzeczkę. Pech, duży smutek"

Anita Włodarczyk nagrodziła kibica za nietypowy prezent "Z przyjemnością złożyłam autograf"

Anita Włodarczyk podeszła do sprawy ze sporym dystansem. Gdy dowiedziała się, co miał oznaczać napis na plakacie, postanowiła nagrodzić kibica. - Z przyjemnością złożyłam autograf na tym wyjątkowym plakacie i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie - dodała pod zdjęciem reprezentantka Polski. - Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, Takasaki! Wiadomość przyjęliśmy i dziękujemy w języku japońskim. Jeszcze kiedyś się zobaczymy - napisała 35-latka w języku japońskim. 

"Tolerancja nie jest selektywna". Dyrektor TVP odpowiada na komentarze po wypowiedzi Zillmann

Anita Włodarczyk jest jedną z pretendentek do zdobycia podium na IO w Tokio. - Przede wszystkim na moją ukochaną lekkoatletykę. Bardzo czekam na finał sztafety 4x400 kobiet. Mam nadzieję, że dziewczyny powalczą o medal. Na pewno też czekam na to, co zrobi Anita Włodarczyk, a właściwie, co pokażą nasze wszystkie trzy młociarki. Do tego dochodzą obaj nasi młociarze. Chyba też każdy chciałby zobaczyć Patryka Dobka w finale olimpijskim, walczącego może nawet o coś więcej - wyliczał przed kilkunastoma dniami Marcin Nowak, szef polskiej misji olimpijskiej na igrzyska Tokio 2020. Finał młociarek odbędzie się 3 sierpnia. Dzień później będzie startował Fajdek

Więcej o: