Piotr Myszka komentuje swoje szanse na medal: "Stres będą mieli zawodnicy przede mną"

Łukasz Jachimiak
W niedzielę skończył 40 lat, w sobotę popłynie o medal olimpijski. Piotr Myszka był mistrzem świata w żeglarskiej klasie RS:X, ale podium igrzysk pięć lat temu mu uciekło - w Rio był czwarty, w Tokio może mieć srebro albo brąz. - Stres? Będą go mieli zawodnicy przede mną - zapowiada.

W czwartek w Enoshimie Myszka był dziewiąty, piąty i drugi. Wyraźnie lepszy - najlepszy po prostu - był Kiran Badloe. Holender wygrał dwa starty. A w sumie w Tokio z 12 wygrał pięć. Już jest pewny złota. W podwójnie punktowanym wyścigu medalowym o srebro i brąz powalczą Francuz, Włoch, Polak i może Chińczyk.

Zobacz wideo Tylko jeden medal w wioślarstwie. "Zawodnicy stawiali sobie wysoko poprzeczkę. Pech, duży smutek"

"Jestem atakującym"

Do drugiego w tej chwili Thomasa Goyarda Myszka traci pięć punktów. Trzeci Mattia Camboni ma trzy punkty przewagi nad naszym żeglarzem. A punkty przekładają się tu na miejsca. Czyli - przy podwójnej punktacji wyścigu medalowego - chcąc wyprzedzić Włocha Myszka musi być o dwa miejsca wyżej od niego, a Francuza - o trzy miejsca. Chińczyk Kun Bi traci do Myszki 10 pkt.

Myszkę pytamy czy stresuje się na myśl o sobotnich rozstrzygnięciach. - Stres będą mieli zawodnicy przede mną - mówi bez cienia wątpliwości - Ja jestem atakującym, więc jest trochę łatwiej - wyjaśnia.

Teraz regeneracja przed robotą

Przed walką o upragniony medal Myszka nie zamierza nic zmieniać, robić żadnych nerwowych ruchów. On pływa w Tokio bardzo równo i pewnie. Z 12 wyścigów tylko dwa skończył poza Top 10 - na 11. miejscach. Żadnego jeszcze nie wygrał. Może pora na to przyjdzie w sobotę?

- Mam dwa dni przerwy i zamierzam to wykorzystać na odpoczynek i regenerację przed robotą - mówi nam Myszka. I zapewnia, że zupełnie nie wraca pamięcią do igrzysk w Rio. Tam przed decydującym wyścigiem był trzeci, ale spadł na czwarte miejsce.

- Rio już dawno za mną. Teraz jest kolejna okazja. Dam z siebie wszystko. Będzie dobrze! - obiecuje nasz mistrz świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.