Akcja turnieju?! WOW! Tak grają najbliżsi rywale Polaków [WIDEO]

Reprezentacja Japonii wygrała 3:1 z Kanadą (23:25, 25:23, 25:23, 25:20) w meczu drugiej kolejki fazy grupowej na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Akcją tamtego meczu, a może nawet i całego turnieju, popisali się gospodarze, a całą akcję wykończył Yuki Ishikawa.

Reprezentacja Japonii będzie najbliższym rywalem Polski w fazie grupowej turnieju olimpijskiego w siatkówce. Kadra prowadzona przez Vitala Heynena jest liderem tabeli z siedmioma punktami i ma punkt przewagi nad gospodarzami dzięki ich porażce w ostatnim spotkaniu z Włochami. Sporo jednak będzie się mówić o akcji przeprowadzonej przez zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni w starciu z Kanadą.

Zobacz wideo "Zawsze myślałem, że Japonia to tylko betonowy las". Marcin Krukowski z Japonii

Japończycy z akcją meczu, a może nawet i turnieju, w starciu z Kanadą. "Siatka całkowicie wyczyszczona"

Reprezentacja Japonii bez większego problemu zdołała pokonać Kanadę, mimo że musiała odrabiać straty po przegranym pierwszym secie. W zespole gospodarzy przede wszystkim brylowało dwóch zawodników: Yuji Nishida oraz Yuki Ishikawa. Atakujący Japończyków w całym spotkaniu zdobył 23 punkty, natomiast przyjmujący – o jedno "oczko" mniej. Ishikawa, grający we włoskiej drużynie Allianz Milano, był bohaterem akcji meczu – a w dłuższej perspektywie może nawet turnieju.

Japonia prowadziła 2:1 w setach, a w czwartej partii zawodnicy prowadzeni przez Yuichi Nakagaichiego wygrywali 17:12. Piłkę do gry zagrywką wprowadzał Ran Takahashi. Okazała się ona na tyle mocna, że John Perrin odbił ją od razu na stronę gospodarzy. Masahiro Sekita odbił piłkę na środek siatki, a Takahashi wyprowadził w pole Kanadyjczyków.

Jego mowa ciała wskazywała na to, że od razu wyprowadzi atak na stronę rywali, natomiast zawodnik zagrał na lewe skrzydło, gdzie znajdował się niepilnowany Yuki Ishikawa. Przyjmujący miał za zadanie wykonać wyrok na rywalach, co udało mu się bez większego problemu. Oficjalny profil Eurosportu opublikował nagranie na Twitterze i opisał je: "Siatka całkowicie wyczyszczona". Z pewnością jest to mocny kandydat na akcję całego turnieju w ramach igrzysk olimpijskich.

Mecz Polski z Japonią odbędzie się w piątek 30 lipca o godzinie 7:20 czasu polskiego. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie 1, TVP 1, na stronach internetowych sport.tvp.pl i eurosportplayer.com oraz w aplikacjach mobilnych TVP Sport, oraz Eurosport Player.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.