Alessandra Perilli zapisała się w historii. Zdobyła pierwszy olimpijski medal dla swojego kraju

To jest magia igrzysk! Reprezentantka San Marino Alessandra Perilli zdobyła brązowy medal w strzeleckim trapie. To pierwszy w historii igrzysk olimpijskich medal San Marino. Kraj jest pierwszym najmniejszym pod względem liczby mieszkańców z medalem IO.

Igrzyska olimpijskie trwają w pełni. W czwartek odbyły się finały w strzeleckim trapie. Konkurencja polega na tym, aby trafić z gładkolufowych strzelb śrutowych w ceramiczne rzutki wyrzucane z maszyny pod różnym kątem. To właśnie w tej konkurencji pierwszy medal w historii igrzysk olimpijskich zdobyło San Marino. 

Zobacz wideo Fala hejtu na polskich sportowców w Tokio. "Tylko sześć razy w historii było gorzej"

Pierwszy medal w historii San Marino! 

Złoty medal w strzeleckim trapie zdobyła Słowaczka Zuzana Rehak Stefeckova, która osiągnęła wynik 43 punktów, bijąc rekord olimpijski. Srebrny medal trafił do rąk Amerykanki Kayle Browning (42 punkty). Bohaterką dnia była jednak reprezentantka Alessandra Perilli, która z wynikiem 29 punktów zdobyła brązowy medal. 

Osiągnięcie 33-latki to pierwszy krążek San Marino w historii igrzysk olimpijskich. O skali sukces Perilli niech świadczy fakt, że San Marino stało się drugim najmniejszym krajem pod względem powierzchni i pierwszym pod względem liczby mieszkańców z medalem IO. W kraju o powierzchni 61 km2 żyje niewiele ponad 33 tys. mieszkańców. To mniej więcej tylu, ilu mieszka w Nowym Targu.

Jak dotąd w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio medale zdobyli reprezentanci 65 krajów. Reprezentacja Polski z jednym srebrem znajduje się na 46. miejscu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.