Zdobył medal igrzysk i... zmienia dyscyplinę! "Mamy inne priorytety"

Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Tokio chce zmienić dyscyplinę. Jason Osborne ogłosił, że chciałby z wioślarstwa przerzucić się na kolarstwo. Niemiec ma już na swoim koncie pierwsze starty w tej dyscyplinie.

W środę zakończyła się rywalizacja wioślarzy w kategorii dwójek wagi lekkiej. Pierwsze miejsce z czasem 6:06,43 zajęli Irlandczycy. Srebrny medal zdobyli Niemcy występujący w składzie Jason Osborne i Jonathan Rommelmann. Na metę dotarli z wynikiem 6:07,29. Brąz na igrzyskach olimpijskich w Tokio wywalczyli natomiast Włosi, którzy zakończyli wyścig z czasem 6:14,30. 

Zobacz wideo Fala hejtu na polskich sportowców w Tokio. "Tylko sześć razy w historii było gorzej"

- Mam wokół siebie znakomitych ludzi, którzy ciężko pracują nad tym, abym mógł kontynuować karierę, ale w innej dyscyplinie. Nie mogę nic powiedzieć o szczegółach, ale nowe informacje na pewno zostaną ogłoszone wkrótce - powiedział Jason Osbrone. 

Reprezentacja Niemiec w wioślarstwie rozpada się? Zmiana dyscypliny i chęć studiowania

Okazuje się, że nie tylko Jason Osborne chce zrezygnować z wioślarstwa, ale także jego partner Jonathan Rommelmann. Drugi srebrny medalista IO w Tokio chciałby odstawić sportowe zmagania, które jego zdaniem pochłaniają zbyt dużo czasu, na studia medyczne. Rommelmann przyznał, że chciałby w stu procentach skupić się na edukacji, którą zaniedbał w ostatnich latach ze względu na rywalizację wioślarską. 

Sztafeta 4x200 stylem dowolnym; Chiny mistrzyniami olimpijskimi, pobity rekord świata. Źródło: TwitterTo wydaje się niemożliwe! Trzy sztafety pobiły w Tokio rekord świata [WIDEO]

- Nie wykluczamy tego, że kiedyś jeszcze razem wsiądziemy do łódki i popłyniemy, ale obecnie mamy trochę inne priorytety. Ja chcę spróbować swoich sił w kolarstwie. Jestem bardzo ciekawy, co z tego wyjdzie - dodał Osborne. Niemiecki wioślarz próbował już w przeszłości swoich sił w innej dyscyplinie. Osborne w grudniu ubiegłego roku zdobył wygrał m.in. inauguracyjne mistrzostwa świata UCI w esporcie rowerowym. Według niemieckich mediów 26-latek miałby podpisać kontrakt z austriackim zespołem Tirol-KTM. 

Więcej o: