Rewelacyjny występ Polek! Stały się murowanymi faworytkami do medalu

Brawo! Polskie żeglarki na czele! Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w wyścigu klasy 470 prowadzą w klasyfikacji generalnej. Za biało-czerwonym duetem cztery z 10 wyścigów.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar pływały razem do 2012 roku, ale od 2018 ponownie współpracują ze sobą i widać, że ta współpraca wychodzi im na dobre. A na pewno lepiej niż kiedyś, Po dwóch z dziesięciu wyścigów w klasie kobiecej 470 na IO w Tokio zajmowały pierwsze miejsce z dwoma punktami (w żeglarstwie im mniej punktów, tym lepiej). W czwartek doszło do kolejnych wyścigów. Jak im poszło tym razem?

Zobacz wideo Srebrny medal czwórki podwójnej kobiet i niedosyt reszty

Beata PacutKoniec igrzysk dla Beaty Pacut! Polka przegrała z faworytką do złota

Zajęły drugie miejsce w trzecim wyścigu żeglarskim, przegrywając jedynie z Brazylijkami Fernandą Oliveirą i Aną Barbachan. 

Czwarty wyścig klasy 470 wygrały Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Ogar i Skrzypulec zakończyły rejs na piątej lokacie. Biorąc pod uwagę nieudany początek, to świetny wynik. Poza tym wystarczy zobaczyć na klasyfikacje generalną, gdzie to właśnie polski duet wciąż prowadzi!

Klasyfikacja generalna po 4 z 10 wyścigów:

  1. Polska - 4 punkty
  2. Wielka Brytania - 8 punktów
  3. Francja - 9 punktów
  4. Szwajcaria - 14 punktów
  5. Brazylia - 16 punktów

W tej konkurencji przewidzianych jest łącznie aż 10 wyścigów (codziennie odbywają się dwa wyścigi) oraz wyścig medalowy. Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej nie liczy się najgorszy wyścig.

Koniec zmagań zaplanowano na poniedziałek (2 sierpnia).

Więcej o: