Dramat Sama Kendricksa! Faworyt do medalu nie wystąpi w Tokio

Sensacyjna wiadomość z Tokio! Sam Kendricks, aktualny mistrz świata w skoku o tyczce, nie wystąpi w konkursie olimpijskich z powodu zakażenia koronawirusem! Takie informacje przekazał ojciec Amerykanina, będący jednocześnie jego trenerem.

Sam Kendricks to dwukrotny mistrz świata. 29-letni Amerykanin był najlepszy w Londynie w 2017 roku, skacząc 5,95m, a także dwa lata temu w Dausze, gdy osiągnął wynik 5,97m. Wówczas najpierw srebrny, a następnie brązowy medal wywalczył Piotr Lisek.

Zobacz wideo Niehumanitarne warunki na IO w Tokio. "Organizatorzy powinni to zmienić"

Jak poinformował Scott Kendricks, ojciec, a zarazem trener Sama Kendricksa, mistrz świata nie wystartuje podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Amerykanin otrzymywał pozytywny wynik testu na koronawirusa, który wykluczył go z możliwości startu w olimpijskim konkursie.

Kendricks ma bardzo dobre wspomnienia z igrzyskami olimpijskimi. W 2016 roku, podczas zawodów w Rio de Janeiro, zdołał wywalczyć brązowy medal, przegrywając jedynie z Brazylijczykiem Thiago Brazem i Francuzem Renaud Lavilleniem. Tym razem nie będzie miał okazji do walki o powtórzenie tego wyniku.

Dobra wiadomość dla Piotra Liska

Tym samym Piotr Lisek będzie miał jednego rywala mniej w walce o olimpijski medal. Zdecydowanym faworytem rywalizacji wydaje się być rewelacyjny Szwed Armand Duplantis. Konkurs, w którym poznamy medalistów odbędzie się we wtorek, 3 sierpnia. Wcześniej, bo już 31 lipca, odbędą się eliminacje do konkursu finałowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.