"Dream Team" pokonany po raz pierwszy od 17 lat! Rozbicie Iranu nie wystarczyło

Francuscy koszykarze ograli Czechów 97:77, co sprawiło, że USA po raz pierwszy 17 lat nie wygra swojej grupy na igrzyskach olimpijskich. Ba, Amerykanie nie są nawet pewni drugiego miejsca.

Stany Zjednoczone mają na swoim koncie 15 złotych medali olimpijskich, jeden srebrny i dwa brązowe. Ostatnie trzy igrzyska, to trzy złota. W Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro Amerykanie wygrali wszystkie mecze, trzy poprzednie turnieje olimpijskie kończyli z bilansem 8-0. Ale przed turniejem w Tokio pojawił się niepokój. Najpierw Amerykanie przegrali sparing z Nigerią, a później z Australią. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio też zanotowali falstart, przegrywając w pierwszy meczu 76:83 z Francją. Dziś już wiadomo, że nie wygrają grupy A. Nie wygrają, choć w swoim drugim meczu zawodnicy trenera Gregga Popovicha rozbili Iran 120:66. Ale Francuzi po dwóch kolejkach mają na swoim koncie cztery punkty. Właśnie ograli Czechów 97:77, choć przegrali pierwszą kwartę. Później jednak już dominowali.

Zobacz wideo Srebrny medal czwórki podwójnej kobiet i niedosyt reszty

Liderem Trójkolorowych okazał się Evan Fournier z Boston Celtics, który zdobył 21 punktów, zaliczył trzy asysty i dwie zbiórki. Wykorzystał 8 z 13 rzutów z gry. Warto też wyróżnić Nando De Colo, który zdobył 17 punktów i osiem asyst.

Czesi przegrali, ale nadal mogą zająć drugie miejsce, które premiowane jest bezpośrednim awansem do fazy pucharowej. Już 31 lipca nasi południowi sąsiedzi zmierzą się z USA. W tym samym dniu Iran zmierzy się z Francją, która będzie zdecydowanym faworytem tego starcia.

Grupa A

  1. Francja - 2 mecze, 2 zwycięstwa, 4 punkty, bilans 180:153
  2. USA -  2 mecze, 1 zwycięstwo, 3 punkty, bilans 196 149
  3. Czechy - 2 mecze, 1 zwycięstwo, 3 punkty, bilans 161:175
  4. Iran - 2 mecze, 0 zwycięstw, 1 punkt, bilans 144 204
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.