Klęska potęg w piłkarskim turnieju na igrzyskach! Europa słabeuszem

Reprezentacja Niemiec nie jest jedyną potęgą, która zakończyła olimpijski turniej w piłce nożnej na fazie grupowej. Kilka godzin później los naszych zachodnich sąsiadów podzielili Argentyńczycy i Francuzi! Ci ostatni przegrali z Japonią aż 0:4! Do ćwierćfinałów awansowała tylko jedna drużyna z Europy - Hiszpania.

Ostatnia kolejka fazy grupowej turnieju olimpijskiego rozpoczęła się od sensacyjnego odpadnięcia reprezentacji Niemiec, która nie zdołała pokonać Wybrzeża Kości Słoniowej. Remis 1:1 sprawił, że to zespół z Afryki obok Brazylii (wygrała z Arabią Saudyjską 3:1) awansował do ćwierćfinału. 

Zobacz wideo

Jak się później okazało, to był wstęp do tego, co miało nastąpić później. Wieczorem w Tokio odpadły dwie kolejne potęgi - Argentyna i Francja.

Remis z faworytem nie wystarczył

Argentyńczycy, którzy grali w zestawieniu złożonym głównie z piłkarzy z ligi argentyńskiej, w pierwszych kolejkach przegrali z Australią 0:2 i pokonali 1:0 Egipt. To sprawiało, że do awansu potrzebne im było zwycięstwo nad jednym z głównych faworytów igrzysk - Hiszpanią, w której nie brakuje zawodników, którzy kilka tygodni temu dotarli do półfinału Euro 2020

Argentyna nie sprostała zadaniu. Była zespołem słabszym od Hiszpanii, która w 66. minucie wyszła na prowadzenie po golu Mikela Merino. Wprawdzie w samej końcówce wyrównał Tomas Belmonte, to jednak remis 1:1 sprawił, że Albicelestes pożegnali się z turniejem. Co ciekawe, ich los podzielili także ich pogromcy - reprezentacja Australii, która równolegle przegrała z Egiptem 0:2 i to zespół z Afryki cieszył się z awansu.

Komentator sportowy Dariusz SzpakowskiLast dance Szpakowskiego? Ważne słowa na antenie: Ja go nie doścignę

Blamaż Francuzów

W dużo gorszym stylu z igrzyskami w Tokio pożegnała się reprezentacja Francji, która w decydującym została zdemolowana przez gospodarzy - Japonię aż 0:4. Francuzi wcześniej przegrali z Meksykiem 1:4 i pokonali RPA 4:3, a teraz gospodarze nie dali im żadnych szans.

Już w pierwszej połowie Takefusa Kubo i Hiroki Sakai zapewnili Japończykom dwubramkowe prowadzenie, a po zmianie stron reprezentantów kraju, który jest aktualnym mistrzem świata, pogrążyli Koji Miyoshi i Daizen Maeda. Japonia z kompletem punktów wygrała grupę A, a oprócz niej do ćwierćfinału awansowali Meksykanie. W grupie B z kolei najlepsze były Korea Południowa i Nowa Zelandia.

W ćwierćfinałach turnieju olimpijskiego Brazylia zagra z Egiptem, Hiszpania z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Korea Południowa z Meksykiem, a Japonia z Nową Zelandią. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w sobotę 31 lipca.

Więcej o: