Obrzydliwy komentarz o Koreańczykach. "Mają tak wąskie oczy, że nie mogę tego pojąć"

Skandal w greckiej telewizji. Jeden z ekspertów analizując zawody tenisa stołowego na igrzyskach olimpijskich w Tokio wygłosił dość kontrowersyjny komentarz o Koreańczykach. Jego zdaniem, nie mogą oni widzieć piłeczki tenisowej.

Grecka telewizja "Greek TV" opublikowała już oświadczenie, w którym poinformowano o tym, że Dimosthenis Karmiris nie pojawi się więcej w programach sportowych na kanale "ERT". Wszystko za sprawą komentarza, jaki wygłosił po zawodach tenisa stołowego na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Zobacz wideo Przyszłość kadry 3x3 pod znakiem zapytania. "Wyczerpał się pomysł na zespół"

- Koreańczycy nie mogą grać w tenisa stołowego. Mają tak wąskie oczy, że nie mogę tego pojąć. Jak oni widzą piłkę zmierzającą w takim tempie w tą i z powrotem? - pytał Dimosthenis Karmiris, po czym wybuchł śmiechem na antenie. 

Rasistowski komentarz o tenisistach z Korei Południowej. Ekspert wyrzucony z telewizji

Stacja telewizyjna napisała, że "rasistowskie komentarze nie będą tolerowane" na ich antenie. Zachowanie eksperta spotkało się z niezadowoleniem wielu odbiorców. Dziennik "The Sun" przytacza kilka przykładowych wypowiedzi: "Igrzyska olimpijskie w Tokio szybko zmieniają się w szambo dla greckiego nadawcy państwowego", "Mamy 2021 rok, a prezenter w taki sposób ocenia koreańskich atletów". 

Tokio 2020. Polska pokonała Wenezuelę 3:1Polscy siatkarze pobili rekord w meczu z Wenezuelą

Dimosthenis Karmiris wygłosił kontrowersyjną opinię przy okazji ćwierćfinałowego meczu między Koreańczykiem Jeoung Youngsikiem a Chińczykiem Zhendongem Fanem. 29-latek przegrał z młodszym przeciwnikiem. Dodajmy, że wcześniej awansował do ćwierćfinału Jeoung Youngsik wygrywając z Grekiem Panagiotisem Gionisem. 

Konrad Chmielewski ósmy w finale 200 metrów w stylu motylkowymWielki sukces 17-letniego Polaka w Tokio! Przełom po 9 latach

Chińczyk w kolejnej rundzie singla tenisa stołowego na IO w Tokio zmierzy się z Lin Yun Ju reprezentantem Chińskiego Tajpej. Dodatkowo w trzech na czterech meczów półfinałowych tej dyscypliny zagra trzech reprezentantów Chin, jeden gracz z Japonii i jeden z Chińskiego Tajpej. O miejsce w najlepszej ósemce wciąż walczą Omar Assar (Egipt) - Long Ma (Chiny) oraz Hugo Calderano (Brazylia) - Dimitrij Ovtcharov (Niemcy). 

Więcej o: