Kiedy kolejne mecze polskich siatkarzy? I z kim zagrają na IO w Tokio?

Reprezentacja Polski wygrała 3:1 z Wenezuelą w turnieju siatkarskim na igrzyskach olimpijskich. Podopieczni Vitala Heynena rozegrają jeszcze dwa spotkania w fazie grupowej. Kto jest kolejnym rywalami Polaków?

Polscy siatkarzy rozkręcają się wraz z kolejnymi spotkaniami. Choć olimpijski turniej rozpoczęli od porażki 2:3 z Iranem, to w środę wygrali 3:1 z Wenezuelą i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Zespół Vitala Heynena znajduje się w komfortowej sytuacji, ale do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania w pierwszej fazie turnieju. 

Zobacz wideo Przyszłość kadry 3x3 pod znakiem zapytania. "Wyczerpał się pomysł na zespół"

Polska liderem grupy A. Z kim zespół Vitala Heynena zagra w kolejnej fazie? 

Kolejnym rywalem polskich siatkarzy będzie reprezentacja Japonii, która jak dotąd wygrała dwa mecze (3:0 z Wenezuelą i 3:1 Kanadą). W trzeciej kolejce fazy grupowej Japończycy mierzą się z reprezentacją Włoch. Jeśli wygrają ten mecz, do spotkania z Polską będą przystępować w roli lidera grupy A. W takiej sytuacja mecz może być decydujący o tym, kto awansuje do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. 

Polska - Wenezuela, siatkówka, IO TokioRezerwowy zagrał jak gigant! A Heynen miał do jednego zawodnika pretensje [OCENY]

W ostatnim meczu fazy grupowej rywalem Polaków będą Kanadyjczycy, który niespodziewanie wygrali 3:0 z faworyzowanym Iranem. Zespół z Ameryki Północnej ma na koncie jedną wygraną i dwie porażki (2:3 z Włochami, 1:3 z Japonią). Poza meczem z Polską reprezentacja Kanady zmierzy się z potencjalnie najsłabszą w stawce Wenezuelą, więc mecz piątej kolejki może być dla nich o być albo nie być w turnieju. 

Kolejne mecze polskich siatkarzy na IO w Tokio. Gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online 

Mecz Japonia - Polska odbędzie się w piątek 30 lipca o godz. 7:20 czasu polskiego, natomiast spotkanie Polska - Australia został zaplanowany na niedzielę 1 sierpnia o godz. 2:00 czasu polskiego. Oba spotkania będą transmitowane na kanałach TVP 1 i Eurosport 1. Relację tekstową będzie można śledzić na Sport.pl bądź w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: