Znamy rywali Świątek i Kubota z którymi Polacy zagrają o półfinał igrzysk. Sprawili sensację

Iga Świątek - Łukasz Kubot pokonali Fionę Ferro i Pierre-Hugues Herberta 6:3, 7:6 w pierwszej rundzie turnieju miksta. W ćwierćfinale polski duet zmierzy się z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem. To spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, najprawdopodobniej około 14:00 czasu polskiego.

Pierwotnie rywalami Polaków mieli być Paula Badosa i Pablo Carreno-Busta. Badosa grała w środę ćwierćfinał singla z Marketą Vondroušovą i skreczowała po tym, jak doznała udaru słonecznego. Z kortu wyprowadzono ją na wózku inwalidzkim. W związku z tym hiszpańska para została zastąpiona przez duet Fiona Ferro - Pierre-Hugues Herbert.

Zobacz wideo "Iga Świątek nie wstydziła się łez. Było widać smutek"

Świątek - Kubot w ćwierćfinale miksta. Ich rywale pokonali faworytów. Kiedy mecz? 

Polacy byli zdecydowanie lepsi w tym spotkaniu. W pierwszym secie dwukrotnie przełamali rywali i wygrali 6:3. W drugim gra była bardziej wyrównana i do wyłonienia zwycięzców niezbędny był tie-break, w którym zdecydowanie lepsi okazali się Polacy (7:3).

ZLukasz Kubot i Iga Swiatek podczas meczu par mieszanych na Igrzyskach Olimpijskich w TokioJest! Świątek i Kubot w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich! Polski doping poniósł

W ćwierćfinale miksta para Świątek - Kubot zmierzą się z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jeleną Wiesiną i Asłanem Karacjewem. W I rundzie turnieju olimpijskiego sprawili oni sporą sensację, eliminując w niej rozstawionych z numerem francuską parę Mladenović - Mahut. Mecz trwał niewiele ponad godzinę i zakończył się wynikiem 6:4, 6:2.

Spotkanie ćwierćfinału miksta odbędzie się w czwartek 29 lipca, najprawdopodobniej około godziny 14:00 czasu polskiego. Mecz Polaków zaplanowany jest jako czwarty na korcie numer 1, gdzie rywalizacja rozpocznie się o 8:00 polskiego czasu. Przed naszym mikstem zostaną tam rozegrane ćwierćfinały panów: Karen Chaczanow - Ugo Humbert, Danił Miedwiediew - Pablo Carreno Busta, Alexander Zverev - Jeremy Chardy. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: