Sensacja w piłkarskim turnieju w Tokio! Gigant odpada, Wybrzeże Kości Słoniowej gra dalej

Sensacja na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Piłkarska reprezentacja Niemiec odpadła z turnieju. W decydującym meczu Niemcy zremisowali z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:1.

Reprezentacja Niemiec zaskakująco żegna się z igrzyskami olimpijskimi. Zespół Stefana Kuntza zakończył fazę grupową na trzecim miejscu, co nie wystarczyło, aby awansować do fazy pucharowej turnieju. Awans wywalczyli za to piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy potrzebowali jedynie remisu, aby wyjść z grupy.

Niemcy żegnają się z IO w Tokio. Faza grupowa z tylko jednym zwycięstwem

Reprezentacja Niemiec potrzebowała zwycięstwa w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Tylko trzy punkty dałyby awans do fazy pucharowej IO w Tokio. Widać to w statystykach tego spotkania. Choć obie drużyny już w pierwszej połowie utrzymywały się przy piłce mniej więcej po równo, tak Niemcy wypracowali sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych. Afrykanie natomiast nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę.

Polska odpadła z Euro 2020. Ile biało-czerwoni zarobili na turnieju?Łapówki za fałszywe dyplomy studiów. Na liście kontaktów Lewandowski i Milik

Więcej emocji towarzyszyło piłkarzom i kibicom w drugiej połowie. Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej wygrywali 1:0 po bramce samobójczej strzelonej w 67. minucie przez Benjamina Henrichsa. Afrykanie nie cieszyli się jednak długo, ponieważ zaledwie pięć minut później gola wyrównującego strzelił Eduard Lowen. Do końca mecz nie padło ani jedno trafienie, co dało awans piłkarzom WKS.

Reprezentacja Niemiec wygrała tylko jeden mecz na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W pierwszej kolejce fazy grupowej piłkarze Kuntza przegrali z Brazylią 2:4, następnie pokonali Arabię Saudyjską 3:2. Z remisem w ostatnim meczu w grupie Niemcy kończą rywalizację na 3. miejscu z czterema punktami na koncie. Drugie miejsce - WKS - ma pięć punktów, a liderem pozostaje Brazylia, która zdobyła siedem punktów.