Francuskie media zdruzgotane po porażce siatkarzy. "Przyzwyczaili nas do tego"

Jak na razie Francuzi zawodzą w trakcie turnieju siatkarzy igrzysk olimpijskich w Tokio. Po inauguracyjnej porażce z USA, tym razem podopieczni Tillie przegrali z Argentyną. Jak nie trudno się domyślić, francuskie media są zdruzgotane.

Francuzi oczywiście nie są zadowoleni z gry swoich reprezentantów, ale nie wydają się być również mocno zdziwieni. Ich reprezentacja nigdy nie spisywała się zbyt dobrze na turniejach olimpijskich i tym razem ponownie kibice muszą drżeć o awans z fazy grupowej.

Zobacz wideo

"Nie dotarliśmy nigdy do ćwierćfinału"

- Było to, do czego nas przyzwyczaili za każdym razem, gdy biorą udział w igrzyskach. Będziemy drżeć do końca fazy grupowej. Przypominamy, że siatkarze nigdy jeszcze nie dotarli do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego - możemy przeczytać w "L'Équipe".

Tokyo Olympics RowingApel polskich medalistek. "Wymiotować mi się chciało. Przestańcie linczować!"

Podobnie piszą dziennikarze Europe1.fr. - Druga z rzędu porażka le bleus, są blisko odpadnięcia. Przegrali z Argentyną 3:2. Partnerzy Ngapetha odnieśli dwie porażki w trzech meczach i są w bardzo złej sytuacji. Ta porażka z bezpośrednim rywalem o awans powoduje, że muszą wygrać z Rosją lub Brazylią, aby znaleźć się w pierwszej czwórce w grupie i awansować do ćwierćfinału. Widmo eliminacji w fazie grupowej, podobnie jak w Rio w 2016 roku, unosi się nad reprezentacją Francji - podkreślają.

Dziennikarze Le Figaro są świadomi trudnego zadania, które czeka reprezentantów Francji. - Ogromnie słabe wyniki le bleus. Francja właśnie przegrała po pięciu setach z Argentyną. To już druga porażka podopiecznych Laurenta Tillie w tym turnieju. Aby mieć nadzieję na ćwierćfinał, musimy pokonać Rosjan lub Brazylię. Niezbyt łatwe.

W tej chwili na prowadzeniu w grupie B są siatkarze Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, którzy mają rozegrany jeden mecz mniej. Przed nimi niezwykle trudne spotkanie przeciwko Brazylii, plasującej się na trzeciej pozycji. Francja okupuje czwarte miejsce, a tuż za nią z trzema punktami jest Argentyna. Drużyna z Ameryki Południowej zagra jeszcze z Tunezją i USA, zaś Francuzi mają przed sobą piekielnie trudne pojedynki z Rosją i Brazylią.

Igrzyska Olimpijskie. Tabela Grupy B

  1. Rosyjski Komitet Olimpijski, 6 pkt, bilans 6-2
  2. USA, 6 pkt, 7-4
  3. Brazylia, 5 pkt, 6-2
  4. Francja, 4 pkt, 5-6
  5. Argentyna, 3 pkt, 6-8
  6. Tunezja, 0 pkt, 1-9

Francja - Argentyna, siatkówka, IO TokioKolejna wielka siatkarska sensacja na igrzyskach! Porażka giganta

Więcej o: