Fantastyczny występ Polek! Nie dały rywalkom żadnych szans i są liderkami

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrały dwa pierwsze wyścigi żeglarskiej klasy 470. Polki zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji swojej kategorii.

Reprezentantki Polski nie dały szans swoim rywalkom, choć na początku traciły cztery sekundy do prowadzących Brytyjek Hannah Mills/Eilidh McIntyre. Bardzo szybko jednak odrobiły straty i z czasem 42:58 wygrały wyścig. Drugie miejsce w klasyfikacji zajęły Francuzki Camille Lecointre/Aloise Retornaz, którym brakowało 20 sekund. Natomiast trzecie Brytyjki zakończyły wyścig ze stratą 27 sekund. Dodajmy, że Mills i Lecointre są kolejno złotą i brązową medalistką ostatnich IO w Rio de Janeiro.

Polska liderem po dwóch wyścigach. Rosną szanse na medal?

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar ponownie współpracują ze sobą od 2018 roku. Po dwóch z dziesięciu wyścigów w klasie kobiecej 470 na IO w Tokio zajmują pierwsze miejsce z dwoma punktami. Francuzki zdobyły pięć punktów, Brytyjki 7 pkt, a kolejne Niemki i Japonki po 14 pkt. W żeglarstwie im mniej punktów, tym lepiej. Kolejna rywalizacja Polek odbędzie się w czwartek, 29 lipca.

W żeglarstwie rywalizowali również Piotr Myszka, który startował w klasie RS:X. Polak wystartował w siódmym, ósmym i dziewiątym wyścigu, w których zajął kolejno: piąty, drugi i znowu piąty. Dwukrotny mistrz świata na IO w Tokio celuje w podium. Na ostatnich igrzyskach zajął 4. miejsce. Trudniejsze zadanie stoi od Zofii Klepackiej, która w poniedziałek ścigała się z pękniętym sternikiem. W środę brązowa medalistka z Londynu zajęła kolejno: 7., 6. oraz 2. miejsce. Pozostali reprezentanci Polski w żeglarstwie kończyli poza pierwszą dziesiątką stawki.

Polska odpadła z Euro 2020. Ile biało-czerwoni zarobili na turnieju?Łapówki za fałszywe dyplomy studiów. Na liście kontaktów Lewandowski i Milik