Heynen zamieszał składem, a Polacy mieszali w głowach rywalom! Jeden set do zapomnienia

Polscy siatkarze z drugim zwycięstwem w turnieju olimpijskim w Tokio! Vital Heynen zamieszał składem, a jego zawodnicy przez dwa sety mieszali w głowach Wenezuelczykom. Później przyszedł jeden, w którym błędami oddali go swoim rywalom, ale ostatecznie pokonali ich 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15).

Można było się spodziewać, że kilku zawodnikom, którzy zagrali w obu pierwszych meczach igrzysk, na Wenezuelę Vital Heynen da odpocząć. W trzecim spotkaniu w wyjściowym składzie zabrakło zatem Bartosza Kurka, czy Wilfredo Leona.

Heynen zmienił liderów, a zmiennicy szaleli. Ale tylko przez dwa sety

Heynen postawił na sprawdzian dla zmienników: Kamila Semeniuka na lewym skrzydle i Łukasza Kaczmarka na prawym ataku. To oni mieli mu pokazać, że w kluczowych momentach igrzysk będą wzmocnieniem, jeśli będzie potrzeba zmian, to będą gotowi, żeby zastępować liderów kadry.

I przez pierwsze dwa sety Polacy grali naprawdę dobrze. Pomimo że Wenezuela oddawała drużynie wiele punktów, to imponowały skuteczne ataki Semeniuka, mądre wybory Fabiana Drzyzgi, czy spokój przy akcjach wracającego do wyjściowego składu Michała Kubiaka. Vital Heynen mógł być niemalże w pełni zadowolony - Polacy zamknęli pierwszą partię wynikiem 25:16, a drugą 25:13.

Sensacja w piłkarskim turnieju w Tokio! Gigant odpada, Wybrzeże Kości Słoniowej gra dalejSensacja w piłkarskim turnieju w Tokio! Gigant odpada, Wybrzeże Kości Słoniowej gra dalej

Polacy nie do poznania w trzeciej partii. Set do zapomnienia

Ale potem jakby na boisko wyszła zupełnie inna drużyna w biało-czerwonych strojach. To Polacy zaczęli popełniać błędy, a Wenezuela grać skuteczniej. Vital Heynen w pewnym momencie wziął czas chyba tylko po to, żeby skarcić Mateusza Bieńka, który do tej pory grał świetnie, kilka razy wyraźnie się pomylił.

Ostatecznie Polakom nie pomogło nawet wprowadzenie na boisko Bartosza Kurka - przegrali czwartą partię do 18. Można było mieć tylko nadzieję, że to będzie jednorazowa sytuacja w tym meczu. Chwila słabości Polaków nie mogła trwać dłużej z tak wyraźnie odstającym od nich siatkarską jakością rywalem.

ZLukasz Kubot i Iga Swiatek podczas meczu par mieszanych na Igrzyskach Olimpijskich w TokioJest! Świątek i Kubot w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich! Polski doping poniósł

Polscy siatkarze liderem tabeli grupy B w Tokio!

I faktycznie był to tylko set do zapomnienia. Czwarta partia grana już w całości z Kurkiem zamiast Kaczmarka przyniosła wygraną 25:15 i 3:1 w całym meczu.

Francuskie media zdruzgotane po porażce siatkarzy. Francuskie media zdruzgotane po porażce siatkarzy. "Przyzwyczaili nas do tego"

Zgrzyt po przegranym secie z Wenezuelą pozostanie, ale najważniejsze są trzy punkty Polaków w tabeli, gdzie mają ich już siedem i wskoczyli na pozycję lidera przed Japonię, choć oni mają dopiero dwa rozegrane spotkania. W piątek zagrają z nią o pierwsze miejsce w tabeli po czterech kolejkach fazy grupowej. Początek spotkania o godzinie 7:20. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.