Polki i rywalki zdumione medalem IO tak samo. "Chciałyśmy się tylko was trzymać"

Zachwyty nad wioślarską reprezentacją kobiet po srebrze na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły pierwszy medal dla Polski! Polki zajęły drugie miejsce w wioślarstwie podwójnym.

- To była moja najlepsza noc w Japonii. Przed snem pomyślałam sobie o trzech dobrych rzeczach i stwierdziłam, że to będzie nasz dzień. Tak też było. Dopiero zaczynamy zabawę, wszystko jest dla ludzi. Sake mi tu lej po japońsku i zaczynamy wakacje. Dzisiaj świętujemy - powiedziała TVP Sport po srebrnym medalu Agnieszka Kobus-Zawojska. Radości z wygranej reprezentantek Polski nie kryli również dziennikarze oraz eksperci. 

Zobacz wideo Marzyła o medalu igrzysk, odpadła w 1/8 finału. "Przeszkoda nie do pokonania"

Polska ze srebrnym medalem na IO w Tokio! "Mamy to!", "Ratujecie honor polskiego sportu"

Wyścig przez większość czasu jego trwania był wyrównany. Wydawało się, że na ostatnich metrach to Holenderki będą naszymi głównymi rywalkami. One całkowicie opadły jednak z sił i ostatecznie zajęły ostatnie miejsce. Naszą osadę mocno goniły jednak Australijki. Wszystko wskazywało na to, że reprezentantki Polski zajmą trzecie miejsce, ale tuż przed liną mety kompletnie nieoczekiwanie osłabły stanęły. Polki wykorzystały to bezlitośnie i wpadły na metę za niezagrożonymi Chinkami, które pobiły rekord świata. Trzecie miejsce zajęły Australijki. 

- Szalony był ten wieczór. Rozmawiałam z Australijkami. One są tak samo zdziwione medalem, jak my. Powiedziały: "Chciałyśmy się tylko was trzymać". Odpowiedziałam: "Widzicie, trzymajcie się nas, to zdobędziecie wszystko" - skomentowała na gorąco Katarzyna Zilllmann. 

Sukces Polek był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. "Nareszcie mamy srebro. Brawo dziewczyny! Ratujecie honor polskiego sportu" - czytamy na Twitterze. "Ależ w tej wioślarskiej czwórce podwójnej jest emocji, charakteru, osobowości, wszystkiego. Mega dziewczyny, kłaniam się w pas!" - napisał Kacper Merk z Eurosportu. "Mamy to! Piękna jest nasza czwórka podwójna" - dodał Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl przypominając także o tym, że Polki na poprzednich igrzyskach olimpijskich wywalczyły brązowy medal w wioślarstwie podwójnym.

Srebro naszej czwórki podwójnej jest naszym pierwszym medalem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wyjątkowo blisko zdobycia brązowego krążka byli wioślarze Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański. Polacy stracili jednak 3. pozycję na ostatnich metrach rywalizacji, przegrywając medal o 0,3 sekundy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.