Kapitalny wyścig! Polki z medalem igrzysk w Tokio! Niemki nagle stanęły

Mamy pierwszy medal na igrzyskach olimpijskich! Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wioślarskim wyścigu czwórki podwójnej kobiet!

Wyścig, który zaczął się o godzinie 3:50 polskiego czasu, nie rozpoczął się dla Polek wybitnie. Po pierwszych 500 metrach Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajmowały czwarte miejsce ze stratą 0,25 sekundy straty do Holenderek.

Po kolejnych 500 metrach strata Polek do medalu wzrosła już do ponad sekundy. Wciąż przed nami były Holenderki. Niezagrożone były prowadzące Chinki i wydawało się, że podobny status miały płynące za nimi Niemki. Druga część wyścigu przyniosła jednak niesamowite zmiany.

Niemiecka judoczka Martyna TrajdosMartyna Trajdos wyjaśniła, co tak naprawdę się stało na nagraniu, które obiegło świat

Po 1500 metrach Polki awansowały na trzecie miejsce. Nasza osada popłynęła wspaniale, z nawiązką odrabiając straty do Holenderek. Na 500 metrów przed końcem rywalizacji Polki miały sekundę przewagi nad słabnącymi Holenderkami.

Mamy pierwszy medal w Tokio!

Wydawało się, że na ostatnich metrach to właśnie one będą naszymi głównymi rywalkami. Holenderki całkowicie opadły jednak z sił i ostatecznie zajęły ostatnie miejsce. Naszą osadę mocno goniły jednak Australijki. Tuż przed liną mety wydarzyła się niezwykła rzecz.

Nagle, kompletnie nieoczekiwanie, w miejscu stanęły Niemki. Polki wykorzystały to bezlitośnie i wpadły na metę za niezagrożonymi Chinkami, które pobiły rekord świata. Trzecie miejsce zajęły Australijki, czwarte Włoszki, piąte Niemki, a szóste Holenderki.

Znakomity wynik dla polskich siatkarzy na igrzyskach! Lepiej być nie mogłoZnakomity wynik dla polskich siatkarzy na igrzyskach! Lepiej być nie mogło

Srebro naszej czwórki podwójnej jest naszym pierwszym medalem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brawo, brawo, brawo!