Tak wygląda klasyfikacja medalowa po piątym dniu igrzysk

Za nami piąty dzień rywalizacji o medale na igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w Tokio. Reprezentacja Polski jak dotąd nie zdobyła medalu podczas zmagań w stolicy Japonii. Z kolei pierwsze złoto w historii zdobyła Flora Duffy, reprezentująca Bermudy. Jak wygląda klasyfikacja medalowa?

W miniony piątek odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Znicz olimpijski zapaliła 23-letnia Naomi Osaka, natomiast Polska defilowała jako 165. kraj w kolejności. Chorążymi biało-czerwonych byli Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. Reprezentacja Polski wciąż czeka na swój pierwszy medal na tegorocznej imprezie.

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Japonia pozostaje liderem

We wtorek 27 lipca sportowcy rywalizowali o medale w takich konkurencjach, jak gimnastyka artystyczna, baseball, slalom kajakowy, kolarstwo cross-country, skoki do wody, jeździectwo, szermierka, judo, strzelectwo, surfing, pływanie, taekwondo, triathlon oraz podnoszenie ciężarów. Najbliżej medali były Klaudia Zwolińska oraz Aleksandra Kowalczuk, ale finalnie zajęły piąte miejsce w slalomie i taekwondo.

Liderem klasyfikacji medalowej pozostanie Japonia, która zdobyła już 10 złotych medali – we wtorek sportowcy z tego kraju okazali się najlepsi w softballu, judo mężczyzn (kategoria 81 kg) oraz surfingu mężczyzn. Łącznie najwięcej zdobytych medali mają Amerykanie, natomiast mają o jeden złoty medal mniej od gospodarzy.