Polska olimpijka grzmi: Wymiotować mi się chciało. Ludzie nie mają szacunku

- Przeczytałam kilka komentarzy na temat Igi czy siatkarzy. Wymiotować mi się chciało, jak to zobaczyłam. Ludzie nie mają szacunku do naszych sportowców. Trzeba to zastopować - mówi piąta na igrzyskach kajakarka, Klaudia Zwolińska dla Onet Sport.

Zwolińska ukończyła swój przejazd z czasem 108,98 i czekała, co zrobią rywalki w finale IO w Tokio. Klaudia Zwolińska dostała cztery punkty karne do swojego przejazdu za potrącenie bramki numer 22. Gdyby nie błędy, to miałaby fantastyczny trzeci czas ze wszystkich 10 zawodniczek, które wzięły udział w finale. Ostatecznie zajęła piątą pozycję, co i tak jest jej życiowym sukcesem.

Zobacz wideo "Iga Świątek nie wstydziła się łez. Było widać smutek"

Zwolińska mogła mieć nawet złoto. "Byłam gotowa na walkę"

 - Medal, nawet złoty, był na wyciągnięcie ręki. Ktoś, kto ma pojęcie i zobaczy mój przejazd, to zobaczy, jakie głupie punkty karne złapałam. Byłam świetnie przygotowana. Byłam gotowa na walkę o złoto - oceniła polska kajakarka w wypowiedzi dla Onet Sport

Marzyła o medalu igrzysk, odpadła w 1/8 finału. Marzyła o medalu igrzysk, odpadła w 1/8 finału. "Przeszkoda nie do pokonania"

Kajakarka skrytykowała reakcje kibiców. "Ludzie nie mają szacunku"

Zwolińska mówiła także o reakcjach na niepowodzenia polskich sportowców na igrzyskach, które bardzo jej się nie spodobały. - Na igrzyskach strasznie linczowani są nasi sportowcy. Wiedziałam o tym przed igrzyskami. Przeczytałam kilka komentarzy na temat Igi czy siatkarzy. Wymiotować mi się chciało, jak to zobaczyłam. Ludzie nie mają szacunku do naszych sportowców. Trzeba to zastopować - wskazała kajakarka. 

Iga ŚwiątekŚwiątek i Kubot rozpoczynają walkę o medal. "Poziom zabija to uczucie"

- Wkładamy całe serce w to, co robimy. To są lata wyrzeczeń, a - w moim przypadku - przejazd trwa około 90 sek. Minimalny błąd i jest się poza podium. Trzeba sobie z tym radzić, a na pewno linczowanie nas, nie pomaga. Liczymy na coś zupełnie innego, na wsparcie - dodała Zwolińska.

Skandal w Tokio!Skandal w Tokio! Bokser chciał ugryźć rywala podczas walki! "Ukarałem go"

Mistrzynią olimpijską została Niemka Ricarda Funk, a srebrną medalistką Maialen Chourraut z Hiszpanii. Podium dopełniła Jessica Fox z Australii, która startowała jako ostatnia w całych zawodach.

Więcej o: