Krok od sensacji w turnieju siatkarek! Challenge zmienił wszystko

Siatkarki z Dominikany nie wykorzystały ogromnej szansy! Najpierw doprowadziły do tie-breaka w meczu przeciwko Brazylijkom na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a potem miały szansę go nawet wygrać. Ostatecznie faworytki całego turnieju wygrały 3:2 (22:25, 25:17, 25:13, 23:25, 15:12).

W pierwszej kolejce turnieju olimpijskiego siatkarek Brazylijki ograły w trzech setach Koreanki i wydawało się, że podobnie będzie w kolejnych spotkaniach faworytek do zdobycia medalu w Tokio. Okazało się jednak, że miały problemy już w drugim.

Brazylijki miały już piłkę meczową, ale challenge zmienił wszystko. Było blisko wielkiej niespodzianki

Brazylijki źle weszły w spotkanie i przegrały pierwszą partię do 22. Szybko okazało się, jednak, że Dominikanki nie potrafiły utrzymać tak wysokiego poziomu swojej gry. Kolejne sety trafiły na konto faworytek - wygrane odpowiednio 25:17 i aż 25:13.

Tom Dean oraz Duncan Scott (Wielka Brytania) ze złotym i srebrnym medalem w pływaniu na 200 m stylem dowolnymHistoryczny dzień dla Brytyjczyków! Czekali na to ponad 100 lat

"Canarinhos" mogły zamknąć sprawę wygranej w tym meczu już w trzecim secie, ale przy stanie 23:23, gdy sędziowie przyznali im punkt, który dawałby piłkę meczową. Trener Dominikanek poprosił jednak o sprawdzenie, czy w ostatniej akcji piłka na pewno dotknęła bloku jego zawodniczek i okazało się, że ostatecznie nie trąciła dłoni żadnej z zawodniczek. Dominikana zyskała piłkę setową, którą wykorzystała dzięki efektownemu blokowi przy ataku ze środka Brazylijek i wygrały czwartą partię 25:23. To oznaczało tie-breaka.

Tokyo Olympics 3x3 BasketballZnamy komplet półfinalistów turnieju koszykówki 3x3. Polacy z jednym z nich wygrali

Faworytki "cierpiały", a potem "odmieniły swoją grę"

W nim to Dominikana prowadziła już 7:6 i doprowadziła do remisu 10:10. Później lepsze był już jednak Brazylijki, które wygrały 15:12 i 3:2 w całym spotkaniu. "Cierpiały, ale wciąż są niepokonane" - pisze po meczu portal uol.com.br.

Inne media też, jakby nie chciały myśleć o stylu, w jakim Brazylijkom udało się wygrać to spotkanie. "Zespół przegrywał, ale potrafił odmienić grę podczas spotkania i ostatecznie je wygrać" - czytamy na sbt.com.br.

Tokyo Olympics Artistic GymnasticsJedna z najlepszych sportsmenek świata wycofana! "Ciężar całego świata"

Po tym meczu Brazylia zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A turnieju olimpijskiego siatkarek. Mają pięć punktów i tracą jeden do prowadzącej Serbii, która w dwóch meczach na igrzyskach nie straciła jeszcze seta. Dominikana jest czwarta i ma jeden punkt. W grupie B prowadzą USA (6 punktów).