Jedna z najlepszych sportsmenek świata wycofana! "Ciężar całego świata"

Rosjanki we wtorkowym drużynowym konkursie w gimnastyce sportowej zdobyły złoty medal. Wydarzeniem dnia było jednak wycofanie po pierwszej konkurencji wielkiej amerykańskiej gwiazdy Simone Biles. Powodem były "problemy mentalne". Jej koleżanki zdołały wywalczyć srebro.

"Już jest jedną z najbardziej utytułowanych sportsmenek na świecie, a przed nią kluczowy tydzień w Tokio. W jej dyscyplinie 24 lata jeszcze niedawno skazywały na emeryturę. Ale Simone Biles zawsze przekraczała granice i chce zrobić to znowu. Teraz może zostać najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii igrzysk, bo w Tokio wystąpi w sześciu finałach" - pisał Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

Zobacz wideo

Pierwszy finał był rywalizacją drużynową w wieloboju i okazało się, że zadanie Biles jest dużo trudniejsze niż ktokolwiek się spodziewał. Już po pierwszej rotacji, po skoku, Amerykanka została wycofana z dalszej rywalizacji. 24-letnia gimnastyczka popełniła błąd, osiągnęła najsłabszy wynik w drużynie. Chwilę później zeszła do szatni w towarzystwie lekarki Marcii Faustin.

Problem mentalny wyeliminował amerykańską mistrzynię

Amerykański team poinformował, że Biles nie wystąpi w kolejnych trzech konkurencjach i zastąpią ją zawodniczki rezerwowe. Pierwotnie media informowały o kontuzji gimnastyczki, ale jej trener przyznał, że nie chodzi o uraz, lecz "problem mentalny".

Simone Biles w poniedziałek, po kwalifikacjach, napisała na Instagramie: "Czasami czuję, jakbym nosiła na barkach ciężar całego świata. Wiem, że potrafię go zrzucić i wyglądam, jakby wszystko było w porządku, ale czasem naprawdę jest ciężko". Być może to właśnie presja wyeliminowała 24-letnią mistrzynię z dalszej rywalizacji. Amerykanka we wtorek nie wzięła już udziału w zmaganiach, ale wspierała koleżanki z boku. 

Pod nieobecność Biles zwyciężyły Rosjanki jako reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Lilia Archaimowa, Wiktoria Listunowa, Angelina Mielnikowa i Władysława Urazowa sięgnęły po złoto z łącznym wynikiem 169.528. Srebrne Amerykanki zdobyły 166.096 punktów. Trzecie miejsce przypadło Brytyjkom (166.096).

W czwartek Simone Biles miała wziąć udział w wieloboju indywidualnym. W kwalifikacjach do niego osiągnęła najwyższy wynik ze wszystkich gimnastyczek, ale teraz wygląda na to, że jej występ stanął pod znakiem zapytania. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.