Katastrofa mistrzyń olimpijskich z Rio coraz bliżej. Zero punktów po dwóch meczach

Kobieca reprezentacji Chin w siatkówce przegrała już drugi mecz podczas IO w Tokio. Mistrzynie olimpijskie z Rio tym razem uległy 0:3 zespołowi Stanów Zjednoczonych i mogą po raz pierwszy od 1984 roku nie wyjść z grupy na igrzyskach.

Chinki bronią złota, które wywalczyły na igrzyskach w 2016 roku w Rio de Janeiro, ale początek turnieju w ich wykonaniu jest bardzo słaby. Najpierw przegrały z Turcją 0:3 (21:25, 14:25, 14:25), a w drugim spotkaniu grupowym w takim samym stosunku uległy reprezentacji USA - 27:29, 22:25, 21:25, co oznacza, że po dwóch kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym zajmują dopiero 5. miejsce w tabeli, które nie da awansu do ćwierćfinałów, ponieważ z obu grup do tej fazy wyjdą po cztery najlepsze zespoły.

Zobacz wideo Tokio 2020: nie siadaj, bo się poparzysz. I weź tabletkę. Organizatorzy pomagają walczyć z upałem

Fatalny początek Chinek w siatkarskim turnieju olimpijskim. Pięć lat temu ich start był podobny, a później zdobyły złoto

Po dwóch kolejkach komplet punktów w grupie B mają Amerykanki, które wyprzedzają Włoszki lepszym bilansem setów. Chinki pięć lat temu również rozpoczęły start w igrzyskach od dwóch porażek. Wtedy najpierw przegrały z Holandią 2:3, a następnie ze Stanami Zjednoczonymi. Wówczas udało się Chinkom wyjść z grupy z czwartego miejsca. Potem w ćwierćfinale pokonały faworytki, gospodarza imprezy Brazylijki 3:2, następnie zrewanżowały się w półfinale Holandii, a w wielkim finale pokonały Serbię 3:1 i sięgnęły po złoty medal IO.

Chińskie siatkarki biorą udział w IO od 1984 roku i dotychczas zawsze kwalifikowały się do kolejnej fazy IO po zakończeniu rozgrywek grupowych. 

W następnym spotkaniu Chiny zagrają z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim (27 lipca). Później azjatycką reprezentację czekają jeszcze starcia z Włoszkami (31 lipca) i Argentynkami 2 sierpnia).

Wyniki siatkówki kobiet na IO w Tokio:

Grupa A - 2. kolejka:

  • Japonia - Serbia 0:3,
  • Brazylia - Dominikana 3:2
  • Korea Południowa - Kenia - mecz jeszcze się nie odbył

Grupa B - 2. kolejka:

  • Chiny - USA 0:3,
  • Rosyjski Komitet Olimpijski - Argentyna 3:0,
  • Włochy - Turcja 3:1 
Więcej o:
Copyright © Agora SA