Miażdzące komentarze po porażce Huberta Hurkacza. "Jak mecz ze Słowacją na Euro"

Hubert Hurkacz podzielił los Igi Świątek. Polski tenisista przegrał ze znacznie niżej notowanym Liamem Broadym 1:2 (5:7, 6:3, 3:6) i pożegnał się z igrzyskami w Tokio w drugiej rundzie. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat gry 24-latka.

Dyspozycja polskich sportowców na igrzyskach w Tokio nie zachwyca. Po porażce Igi Świątek z Paulą Badosą wydawało się, że nadzieją na medal w turnieju tenisowym będzie Hubert Hurkacz. Losowanie było dla niego łaskawe - Polak trafił na 143. w rankingu Brytyjczyka Liama Broady'ego.

Zobacz wideo Co czeka Huberta Hurkacza w 2. rundzie w Tokio? "Mam nadzieję, że wrócą upały"

Seria błędów i odpadnięcie Hurkacza z igrzysk

Pierwszy set nie potoczył się po myśli Polaka. Hurkacz prowadził co prawda 4:1 z przełamaniem, ale dał się dogonić, stracił serwis i przegrał seta 5:7. Polak popełnił aż 19 niewymuszonych błędów (rywal 12). Za mało było inicjatywy ze strony Hurkacza, a Broady'emu wystarczyła regularna gra zza końcowej linii.

Tokio 2020. Hubert Hurkacz odpadł z turniejuSensacja! 143. zawodnik świata wyrzuca Hurkacza z igrzysk olimpijskich w Tokio

W drugiej partii Hurkacz wyglądał już lepiej. Popełnił tylko osiem niewymuszonych błędów, jako pierwszy przełamał rywala i nie wypuścił przewagi z rąk. W trzecim secie 24-latek ponownie miał jednak problemy. I pożegnał się z rywalizacją olimpijską.

"Na razie igrzyska przypominają mecz ze Słowacją na EURO"

"Hubert Hurkacz wypada z turnieju singla i wraca do domu. Lata lecą, a człowiek nic się nie uczy w kwestii tenisa na igrzyskach" - skomentował na Twitterze Jakub Kazula z newonce.sport. "Został nam w Tokio już tylko duet Kubot - Świątek. Hurkacz odpadł w II rundzie. Lepszy od niego 143. na świecie Liam Broady. Koszmar" - napisał Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Ulice bez numerów i nazwNajwiększe zaskoczenie igrzysk w Tokio. Polacy nie powinni mieć kompleksów

"Kac ogromny po tej porażce Huberta Hurkacza. Liam Broady grał kapitalnie w najważniejszych momentach. Wpuścił go do tego meczu Polak (4:1 w pierwszym secie), a później przegrał na warunkach Brytyjczyka" - opisał mecz Hubert Błaszczyk z TVP Sport.

"Wszystko górskie dzisiaj - kolarstwo górskie, kajakarstwo górskie, Hurkacz pod górkę" - dodał Radosław Nawrot z Interii. "Nawet Hurkacz opadł. Na razie igrzyska w wykonaniu naszych sportowców przypominają mecz piłkarzy ze Słowacją na Euro" - dodał Maciej Kaliszuk z Przeglądu Sportowego.

Więcej o: