Trener ruszył do Martyny Trajdos. Kontrowersyjne obrazki przed walką [WIDEO]

Niemiecka judoczka polskiego pochodzenia Martyna Trajdos przed swoją walką w turnieju IO w Tokio została uderzona dwukrotnie w twarz przez swojego trenera Claudiu Pusę, który chciał ją w ten sposób pobudzić do wygranej.

Urodzona w Bełchatowie zawodniczka jako dziecka wyjechała do Niemiec i reprezentuje ten kraj w Tokio. W 1/16 finału turnieju judoczek na igrzyskach olimpijskich walczyła z Węgierką Szofi Ozbas w kategorii do 63 kg.

Zobacz wideo Niehumanitarne warunki na IO w Tokio. "Organizatorzy powinni to zmienić"

Polacy nie odpadli, bo mieli pecha. Chcieli złota, a poznaliśmy ich po tym, jak kończyli Polacy nie odpadli, bo mieli pecha. Chcieli złota, a poznaliśmy ich po tym, jak kończyli

Zaskakujące zachowanie trenera niemieckiej judoczki polskiego pochodzenia. "Nie wystarczyło do zwycięstwa"

Tuż przed pojedynkiem trener Martyny Trajdos, Claudiu Pusa zastosował zaskakującą metodą motywacyjną wobec judoczki. Najpierw postanowił ją energicznie potrząsnąć, a następnie dwa razy spoliczkował, najpierw w prawy, a następnie lewy policzek. Całą sytuację uchwyciły kamery telewizyjne.

"Obudź się. Niemiecka judoczka Martyna Trajdos została dwukrotnie spoliczkowana przez swojego trenera, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Judoczka przegrała z Węgierką Szofi Ozbas w kategorii wagowej do 63 kg na turnieju olimpijskim w Tokio" - napisali dziennikarze niemieckiego oddziału Eurosportu.

Trajdos to nie pomogło i ostatecznie odpadła z igrzysk, przegrywając przez waza-ari. W 2015 roku Trajdos rzdobyła złoty medal na igrzyskach europejskich w Baku. Oprócz tego ma na koncie również brązowy medal mistrzostw Europy wywalczony w 2020 roku w Pradze.

146 cm i nogi jak sprężyny! Może być najlepsza w historii IO. 146 cm i nogi jak sprężyny! Może być najlepsza w historii IO. "Ma nadprzyrodzone siły"

Jak wypadła Polka w turnieju judoczek na IO w Tokio?

Nie będzie pierwszego od 25 lat medalu dla Polski w judo. Agata Ozdoba-Błach przegrała w repasażach z Wenezuelką Anriquelis Barrios i została sklasyfikowana na siódmym miejscu w kategorii do 63 kilogramów.

Więcej o: