Bartosz Kurek opanował internet! "Słyszałem, że jest jakaś grubsza akcja"

Niezwykła akcja kibiców na Twitterze po meczu polskich siatkarzy z Włochami. "#GangŁysego" wspiera Bartosza Kurka, a fani ustawiają sobie jako zdjęcie profilowe na swoich kontach uchwyconą zabawną minę atakującego w trakcie poniedziałkowego meczu. Zaczęli w niej jednak brać udział także koledzy Kurka z kadry, a nawet oficjalne profile klubów PlusLigi.

Polscy siatkarze pokonali Włochów w poniedziałkowym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio w trzech setach. Pewne zwycięstwo kadry Vitala Heynena przyniosło dość nietypowy sposób świętowania, który stał się popularny kilka godzin później. 

Zobacz wideo Serbska siatkarka spotkała Djokovicia na igrzyskach w Tokio. "Śmialiśmy się, że jego ćwiczenia to dla nas byłby inny sport"

Gang Łysego przejął Twittera! Twarz Bartka Kurka na setkach zdjęć profilowych

W trakcie meczu Bartosz Kurek po zdobytych punktach zawsze reaguje ekspresyjnie, a twórcy memów szybko wychwytują jego zabawną i czasami dziwną mimikę. Tak było także w trakcie meczu z Włochami i jedno zdjęcie z miną Kurka szybko dostało się na fanowskie grupy na mediach społecznościowych, w tym na Twitterze. Tam kibice wpadli na pomysł zamieniania swoich zdjęć profilowych właśnie na twarz Polaka.

Cała akcja stała się jednym z najpopularniejszych trendów na Twitterze tego dnia. Pod "#GangŁysego", jak nazwano akcję, pojawiły się setki wpisów i pochodziły nie tylko od zwykłych kibiców. O wszystkim dowiedzieli się choćby koledzy Kurka z kadry. Twarz atakującego na swoich profilach mają choćby Jakub Kochanowski i Karol Kłos. "Słyszałem, że jest jakaś grubsza akcja" - napisał ten drugi. 

W akcję zaangażowały się kluby PlusLigi. "Naaaajaaaaak!"

Akcję pomogli promować dziennikarze Polsatu Sport, a Jerzy Mielewski i Marcin Lepa informowali później, że dowiedział się o niej także sam Kurek i pozdrawiał wspierających go kibiców. 

We wszystko zamieszane są już także kluby PlusLigi. Do zabawy dołączyły Ślepsk Malow Suwałki, Jastrzębski Węgiel, Aluron CMC Warta Zawiercie, Trefl Gdańsk, czy LUK Politechnika Lublin. "Halo? #GangŁysego? Naaaajaaaaak!" - pisał klub z Suwałk.

Początek kolejnego spotkania siatkarzy przeciwko Wenezueli w środę, 27 lipca o godzinie 9:25. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.