Wilfredo Leon zdradza, co się stało z polskimi siatkarzami. Przemiana

- Była rozmowa ze sztabem i nasza rozmowa. Każdy w swoim pokoju myślał, co może zmienić - Wilfredo Leon opowiada, jak polscy siatkarze zareagowali na porażkę z Iranem. Po niespodziewanym 2:3 z Persami mistrzowie świata wygrali 3:0 z Italią. A Leon zdobył najwięcej punktów.

Pewne 3:0 (w setach 25:20, 26:24, 25:20) pozwoliło uspokoić nastroje wokół siatkarzy. Jeśli ktoś zwątpił w możliwości drużyny po jej porażce z Iranem, teraz musi przed sobą przyznać, że zrobił to za szybko.

Wilfredo śpi spokojnie

- Spokojnie, mamy jeszcze dużo rzeczy do zrobienia, do myślenia i do zagrania - mówi Wilfredo Leon. - Mecz z Iranem przegraliśmy, ale nauczyliśmy się, że końcówki trzeba zagrać lepiej. Tak zagraliśmy w drugim secie z Włochami. Dużo solidniej, konkretniej. To musimy kontynuować - dodaje przyjmujący, który przeciw Włochom zdobył 18 punktów (14/28 w ataku, 3 asy i 1 blok).

Iga Świątek we łzach po porażce na igrzyskach olimpijskichIga Świątek bardzo szczerze. "Tym razem mnie to spotkało"

Leon opowiada, co się działo w drużynie między jej pierwszym a drugim meczem na igrzyskach. - Była rozmowa ze sztabem, z trenerem, była nasza rozmowa. I każdy w swoim pokoju myślał, co może zmienić - mówi. Podobno wszystko działo się w spokoju. - Zawsze spokojnie śpię. Ze mną zawsze jest Pan Bóg, on dużo może i pomaga mi - słyszymy od Wilfredo.

Mecz Polska - Chiny w koszykówce 3x3 na igrzyskach olimpijskichDramatyczna porażka polskich koszykarzy 3x3! Jak do tego doszło?! Już byli w 1/4 finału IO...

"Każdy z nas może być jeszcze lepszy"

Z Włochami nasi siatkarze przede wszystkim serwowali dużo lepiej niż z Iranem. Z Italią zdobyli osiem punktów z zagrywki, mimo że grali tylko trzy sety. Natomiast w pięciu setach z Iranem Polacy zaserwowali w sumie tylko sześć asów. - Drugi raz byliśmy w tej hali, już się wyraźnie lepiej czuliśmy i dzięki temu lepiej zagrywaliśmy. Ale każdy z nas może być jeszcze lepszy. W innych elementach też - zapewnia Leon.

"Przepraszam bardzo, łatwo nie będzie"

Kolejny mecz Polacy rozegrają w środę o godzinie 9.25. Ich rywalem będzie Wenezuela. - Przepraszam bardzo, łatwo tu nie będzie w żadnym meczu. Jesteśmy i musimy być mocno skoncentrowani przez cały czas - kończy Leon.

Polska - Włochy, siatkówka, IO TokioTo było show dwóch polskich tenorów. Ale Heynen mógł być wściekły [OCENY]