Eurosport wydał oświadczenie ws. komentarza meczu igrzysk. "Przepraszamy"

Władze polskiego kanału Eurosport wydały oświadczenie, w którym odniosły się do słów Karola Stopy pomiędzy gemami w meczu Aryny Sabalenki z Donną Vekić. - Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca - czytamy.

W poniedziałek 26 lipca rozgrywane są mecz drugiej rundy turnieju kobiecego na igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w Tokio. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań był ten pomiędzy Aryną Sabalenką (rozstawioną z numerem trzy) a Donną Vekić. Mecz zakończył się wygraną Chorwatki (6:4, 3:6, 7:6 [7:3]).

Zobacz wideo TOKIO 2020! Siatkarze pokazali klasę! Dziwne zachowanie Heynena. Problemy Świątek

Eurosport wydaje oświadczenie po wpadce Karola Stopy. "Przepraszamy za niewłaściwy język"

W czasie jednej z przerw pomiędzy gemami Karol Stopa pozwolił sobie na komentarz wydarzeń na korcie w stolicy Japonii, natomiast mikrofon nie został wyłączony. Wypowiedź wieloletniego komentatora turniejów tenisowych obfitowała w niecenzuralne słowa. Stopa m.in. stwierdził, że "Aryna Sabalenka ten mecz przepie***li".

Polski kanał Eurosportu postanowił zabrać głos w sprawie wpadki swojego komentatora i zamieścił oświadczenie na swoim profilu na Twitterze. "Przepraszamy w imieniu Eurosportu i Karola Stopy za niewłaściwy język, którym posłużył się podczas transmisji meczu tenisowego. Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca, a komentarz na naszych platformach był zawsze zgodny z najwyższymi standardami" - czytamy.

Opinie na temat tego zdarzenia wśród kibiców były podzielone, także po wydaniu oświadczenia. Większość jednak broniła komentatora tenisa. "Pan Karol właśnie zdobył złoto w kategorii komentarz sportowy" – to jeden z komentarzy. "A ja właśnie poproszę o więcej. Przecież to była merytoryczna wypowiedź" – uważa inny kibic. "W sumie wielu z nas w ten sposób komentuje mecze przed telewizorem. Tak więc luz" – dodają.

Więcej o:
Copyright © Agora SA