To nie koniec igrzysk dla Igi Świątek! Ma jeszcze jedną szansę

Najlepsza polska tenisistka pojawi się jeszcze na kortach w Tokio. Przed nią turniej mikstów, w którym zagra z Łukaszem Kubotem.

Iga Świątek odpadła z turnieju singlowego w II rundzie igrzysk w Tokio. Lepsza była od niej Hiszpanka Paula Badosa. Jednak to nie koniec występów Polki na olimpijskich kortach. Czeka ją jeszcze mikst, w którym zagra w parze z Łukaszem Kubotem.

Zobacz wideo TOKIO 2020! Siatkarze pokazali klasę! Dziwne zachowanie Heynena. Problemy Świątek

Iga Świątek jeszcze zagra

Polka, będąca ósmą rakietą świata, bardzo mocno przeżyła odpadnięcie z turnieju. Przez kilka minut widać było cierpienie młodej tenisistki, która przeżywała dramat na swój sposób - zakryła się ręcznikiem i po prostu płakała. Hiszpanka zagrała świetne spotkanie, w trakcie którego nie popełniała błędów. - Ona tutaj nie psuje niczego - w pewnym momencie krzyknęła Polka do swojego sztabu.

Iga Świątek we łzach po porażce na igrzyskach olimpijskichKrzyk rozpaczy Igi Świątek w trakcie meczu. Nie dowierzała, co się dzieje

Łukasz Kubot również miał okazję pokazać swoje umiejętności podczas igrzysk w Tokio. Podobnie jak Iga Świątek, odpadł jednak przedwcześnie z rywalizacji. Wraz z Hubertem Hurkaczem zagrał w turnieju deblowym. Polska para rozstawiona z numerem piątym przegrała z niemieckim duetem Jan-Lennard Struff, Alexander Zverev 2:6, 6:7 (5-7) już w pierwszej rundzie, zanim olimpijski turniej zdążył się na dobrze rozkręcić.

Na ten moment nie jest znana drabinka turnieju olimpijskiego w mikście. Ma ona zostać ogłoszona we wtorek 27 lipca. Po raz ostatni Świątek oraz Kubot występowali w mikście podczas Australian Open. Wówczas polski duet przegrał w drugiej rundzie 4:6, 1:6 z amerykańsko-belgijską parą Hayley Carter/Sander Gille.

Tokio 2020. Potworny upał to na razie największy rywal Igi Świątek na igrzyskachTo koniec! Bolesna porażka Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich

Więcej o: