MKOI przedstawił nowe zasady ceremonii medalowych. "To nie jest przyjemne"

Organizatorzy igrzysk olimpijskich przypominają o tym, aby sportowcy nie przytulali się na podium podczas ceremonii medalowych.

Trwające igrzyska olimpijskie w Tokio są wyjątkową imprezą ze względu na pandemię koronawirusa. Sportowcy są codziennie testowani i mają obowiązek przestrzegać ścisłego reżimu sanitarnego. Bezwzględne zasady obowiązują także na podium, o czym przypominają organizatorzy imprezy. 

Zobacz wideo TOKIO 2020! Siatkarze pokazali klasę! Dziwne zachowanie Heynena. Problemy Świątek

Olimpijczycy nie mogą przytulać się podczas ceremonii medalowych 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przypomniał o tym, aby olimpijczycy nie przytulali się do siebie na podium podczas ceremonii medalowych. Dodatkowo mają obowiązek noszenia masek w czasie zawodów rozgrywanych zarówno na hali, jak i na otwartym powietrzu. MKOl zezwolił jednak na krótkie 30-sekundowe okno, w którym sportowcy mogą zdjąć maski i pozować przed kamerami z medalami.

Tokyo Olympics CyclingMyślała, że zdobyła złoto i się myliła. "Amatorstwo. Przerażające doświadczenie"

- Chcielibyśmy wezwać i prosić wszystkich o przestrzeganie zasad, niezależnie od tego, jaką pełnią rolę. To nie jest przyjemne, ale to konieczność. Rozumiemy, że wśród sportowców jest podekscytowanie i im współczujemy, ale musieliśmy zaostrzyć przepisy. Zasady są stale przekazywane do wszystkich uczestników igrzysk, nie tylko sportowców. Leży to w naszym interesie i w interesie wszystkich - powiedział rzecznik MKOl Mark Adams. 

Do incydentu z uciskaniem się doszło w poniedziałek, kiedy to Rayssa Leal, która zdobyła srebrny medal w skateboarding uciskała złotą medalistkę Momiji Nishiyę

Więcej o: