"To jest obrazek dnia". Eksperci reagują na mecz Polska - Włochy w siatkówce na IO

Po porażce 2:3 z Iranem siatkarska reprezentacja Polski bez większych problemów pokonała 3:0 Włochów w swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po zakończeniu spotkania w sieci pojawiło się sporo komentarzy chwalących grę biało-czerwonych.

Przegrana 2:3 z Iranem na otwarcie zmagań olimpijskich była dla podopiecznych Vitala Heynena zimnym prysznicem, zwłaszcza po udanych występach w Lidze Narodów i Memoriale Huberta Wagnera. Choć porażka nie miała większych konsekwencji, poniedziałkowe starcie z Włochami miało być potwierdzeniem tego, że Polacy wciąż są w wysokiej formie.

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

Tokyo Olympics VolleyballMamy to! Polscy siatkarze wygrywają z najtrudniejszym rywalem w grupie igrzysk!

Pewne zwycięstwo z Włochami

Mecz z reprezentacją Włoch, teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem w grupie A potoczył się w zupełności po myśli naszych siatkarzy. W pierwszym i trzecim secie podopieczni Vitala Heynena pozwolili rywalom na zdobycie 20 punktów. W drugim secie o zwycięstwo było nieco trudniej, jednak i tym razem lepsi byli Polacy, wygrywając 26:24.

Taki wynik powoduje, że polscy siatkarze w dalszym ciągu mają szansę na wygranie grupy A. Obecnie liderem jest Iran, który w dwóch meczach zgromadził pięć punktów. Polacy po dwóch spotkaniach mają na koncie cztery oczka. Ich kolejnym rywalem będzie z kolei reprezentacja Wenezueli (środa, godzina 9:25).

"Bogacze lubią cenne metale"

"Myślę sobie, dobra puenta, to powtórzę. Bractwo Kurkowe!" - napisał po meczu na Twitterze Jerzy Chromik. "W mojej opinii zróżnicowany atak Leona wynika z dwóch czynników: - zaszczepienie Heynena u Wilfredo kiwek i plasów. Belg widzi w tym element zaskoczenia, kiedy Leon kiwa na stronę przygotowanych na cios rywali, - każda piłka od Fabiana jest inna i się ratuje" - dodał dziennikarz Onetu Maciej Trąbski.

"Świetna reakcja naszego zespołu na nieudany mecz z Iranem. Zagrywka pozwoliła nam wejść na inny, wyższy poziom. Taki, że Włochów trochę zmietliśmy" - skomentował Krzysztof Sędzicki z WP Sportowe Fakty. "W "Grze o Tron" Varys mówił do Tyriona: "Chodzisz jak bogacz. Jakby cały chodnik należał do ciebie". No więc Bartosz Kurek właśnie tak chodzi dziś po boisku. Bogacze lubią cenne metale. Oby to był pierwszy krok w kierunku jednego z nich" - ocenił grę Grzegorz Wojnarowski z WP.

Lepiej być nie mogło! Wspaniała wiadomość dla kibiców polskiej kadry siatkarzyLepiej być nie mogło! Wspaniała wiadomość dla kibiców polskiej kadry siatkarzy

W sieci zwrócono również uwagę na powrót do gry Michała Kubiaka. "Michał Kubiak na boisku. Czyli będzie i 3:0 z Italią, i powrót kapitana. Wszystko zaczyna się zgadzać" - napisał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl. "No i to jest obrazek dnia" - dodał Marek Żochowski z Super Expressu, zamieszczając zdjęcie 33-latka.

Więcej o: