Siatkarski hit grupy B dla Rosjan! Ależ walka w każdym z czterech setów!

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pokonała Stany Zjednoczone 3:1 w poniedziałkowym hicie siatkarskiego turnieju w Tokio!

W pierwszym meczu Amerykanie w efektownym stylu rozbili Francję 3:0, Rosjanie z kolei okazali się lepsi od Argentyny, wygrywając 3:1. W poniedziałkowym spotkaniu, jak przystało na szlagier, oba zespoły stworzyły niezwykle ciekawe i wyrównane widowisko.

W pierwszej i drugiej partii o zwycięstwie reprezentacji Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zadecydowały końcówki. W pierwszym secie od stanu 20:20 to siatkarze Tuomasa Sammelvuo zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23. W drugim, mimo skromnego prowadzenia Amerykanów przez niemal całą partię, doszło do gry na przewagi, w której ponownie lepsi okazali się Rosjanie, zwyciężając 27:25.

Amerykanie znaleźli się pod ścianą, ale w trzeciej partii zdołali wrócić do gry. Prowadzili praktycznie od początku do końca seta, a ostatecznie wygrali do 21. Siatkarze Stanów Zjednoczonych mieli nadzieję, że uda im się doprowadzić do tie-breaka i tak by było, gdyby nie ich zapaść w końcówce partii. Amerykanie prowadzili już 20:16, ale od tego momentu zdobyli już tylko trzy punkty przy aż dziewięciu rywali. Rosjanie zwyciężyli 25:23 i w całym meczu 3:1.

Mecz siatkówki Polska - Iran"Zadzwonił do mnie Alekno i prosi: daj mi Leona" Niewykorzystany kontrakt "Papa Andre" cały czas ma w szufladzie

Rosjan do triumfu poprowadzili przyjmujący - Dmitrij Wołkow (16 punktów) i Jegor Kliuka (14). W zespole amerykańskim najwięcej punktów zdobył siatkarz PGE Skry Bełchatów - Taylor Sander (17). Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego po tej wygranej objęła prowadzenie w tabeli grupy B, ale jeszcze mogą ją wyprzedzić Brazylijczycy, którzy o 14:45 zagrają z Argentyną.

O godzinie 7:20 swój drugi mecz rozegra reprezentacja Polski, która zmierzy się z Włochami. Relacja na żywo w Sport.pl.