Iga Świątek walczy o trzecią rundę. Gdzie i kiedy oglądać mecz z Badosą? [TRANSMISJA]

Iga Świątek może w najbliższy poniedziałek awansować do trzeciej rundy turnieju singlistek w Tokio. Rywalką tenisistki z Raszyna będzie Hiszpanka Paula Badosa. Gdzie i kiedy oglądać ten mecz? Transmisja TV, stream online.

Iga Świątek błyskawicznie rozprawiła się ze swoją rywalką w pierwszej rundzie turnieju singlistek w Tokio. Polka pokonała 6:2, 6:2 Niemkę Monę Barthel i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebowała zaledwie godziny i ośmiu minut. Po zakończeniu spotkania Świątek nie ukrywała, że stres na igrzyskach olimpijskich jest większy niż przy "zwykłych" meczach. "Dopiero jak tutaj przyjechałam, zrozumiałam, jak jest na igrzyskach i czym różnią się od pozostałych turniejów" - powiedziała.

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Rywalka Igi Świątek potrzebowała niemal trzech godzin do wywalczenia awansu

O ile Iga Świątek awans wywalczyła sobie dosyć szybko, to o tyle jej rywalka musiała sporo się namęczyć. Paula Badosa potrzebowała niemal trzech godzin, aby w pierwszej rundzie wyeliminować Francuzkę Kristinę Mladenović. Zdecydowanie najdłużej trwał pierwszy set (70 minut), gdzie potrzebny był tie-break. Tam francuska tenisistka wygrała do czterech. Później na korcie rządziła tylko 29. rakieta światowego rankingu.

Zawodniczki zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w historii. Hiszpanka w tegorocznej edycji Wimbledonu wyeliminowała Magdę Linette, wygrywając 7:5, 2:6, 4:6 w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema. Poza igrzyskami olimpijskimi są już Ashleigh Barty oraz Ons Jabeur, niedawna rywalka Świątek podczas Wimbledonu. Polka w kolejnej rundzie może zmierzyć się z lepszą z pary Nadia Podoroska (Argentyna) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja).

Igrzyska olimpijskie. Gdzie i kiedy oglądać mecz Świątek - Badosa?

Spotkanie pomiędzy Igą Świątek a Paulą Badosą w ramach drugiej rundy turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozpocznie się w poniedziałek 26 lipca około godziny 7:00 polskiego czasu. Zawodniczki wyjdą na kort jako trzecie w kolejności, więc istnieje prawdopodobieństwo, że mecz może lekko się opóźnić. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP 1, TVP Sport, Eurosporcie 1, na stronach internetowych sport.tvp.pl i eurosportplayer.com oraz w aplikacjach mobilnych TVP Sport i Eurosport Player.