Znamy godzinę meczu Igi Świątek! Znakomite wieści dla kibiców

Organizatorzy turnieju tenisowego podali terminarz poniedziałkowych meczów, wśród których jest spotkanie II rundy singlistek pomiędzy Igą Świątek a Paulą Badosą. Ten pojedynek rozpocznie się około godziny 7:00 czasu polskiego.

Do tej pory turniej tenisowy w Tokio nie jest specjalnie udany dla polskich tenisistów. Do kolejnej rundy w singlu awansowali tylko Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Z rozgrywkami pożegnali się za to Magda Linette i Kamil Majchrzak. Odpadły także oba polskie deble - Magda Linette / Alicja Rosolska, a także Hubert Hurkacz / Łukasz Kubot.

Zobacz wideo "Kibice są niecierpliwi i już chcieliby sukcesów Igi Świątek na trawie"

Mecz Świątek - Badosa w poniedziałek rano

W poniedziałek Hubert Hurkacz będzie miał dzień wolny, z kolei na korcie pojawi się Iga Świątek. Rozstawiona z numerem 6. Polka zagra z groźną Hiszpanką Paulą Badosą, 29. w światowym rankingu WTA. Badosa w pierwszej rundzie okazała się lepsza od Francuzki Kristiny Mladenović 6:7, 6:3, 6:0.

Wielki powrót Naomi Osaki! Zdecydowane zwycięstwo w debiucieWielki powrót Naomi Osaki! Zdecydowane zwycięstwo w debiucie

Organizatorzy podali, że mecz Świątek z Badosą zostanie rozegrany w poniedziałek około godziny 7:00 czasu polskiego na korcie numer 4. Wcześniej na tym korcie odbędą się dwa inne spotkania - Szwedka Rebecca Peterson zagra z Kazaszką Jeleną Rybakiną, a następnie Gruzin Nikołoz Basilaszwili zmierzy się z Włochem Lorenzo Sonego. Iga Świątek pojawi się na korcie dopiero po rozegraniu tych meczów, wobec czego godzina rozegrania spotkania Polki może się opóźnić.

Jeśli Polka pokona niewygodną Badosę, w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszą z pary Nadia Podoroska (Argentyna) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja). Świątek ma także wystąpić jeszcze w mikście z Łukaszem Kubotem, ale póki co lista zgłoszeniowa i terminarz tego turnieju nie zostały opublikowane.

Więcej o: