Pogoda torpeduje plany organizatorów igrzysk. Zmieniono zasady, zawody przełożone

Pogoda komplikuje program igrzysk olimpijskich w Tokio. Organizatorzy imprezy musieli odwołać dwa dni rywalizacji we wioślarstwie z powodu silnego wiatru, które ma uderzyć w stolicę Japonii. W dalszym ciągu we znaki daje się zawodnikom także fala upałów.

W piątek oficjalnie rozpoczęły się XXXII letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Impreza odbywa się z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa. Sytuacja w Japonii w dalszym ciągu jednak jest daleka od stabilnej i dlatego zawody odbywają się bez udziału publiczności. Okazuje się jednak, że kolejna fala pandemii to nie jedyny problem organizatorów igrzysk. 

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Pogoda rozdaje karty na igrzyskach w Tokio. Wioślarstwo odwołane z powodu wiatru

Pogoda w Tokio nieustannie krzyżuje plany organizatorom igrzysk olimpijskich. Od samego początku zawodnikom daje się we znaki ogromna fala upałów, która nawiedziła Japonię. Można się było jednak tego spodziewać, ponieważ pogoda w Japonii w lipcu charakteryzuje się właśnie wyjątkowo wysokimi temperaturami. Z tego powodu MKOl jeszcze na długo przed rozpoczęciem imprezy namówił organizatorów, aby zawody w maratonie i chodzie sportowym zostały przeniesiono do Sapporo, gdzie w okresie letnim temperatury średnio są niższe nawet o ok. 6 stopni.

Tokyo Olympics SwimmingSensacyjny mistrz olimpijski w Tokio! 18-latek, który nie wybrał nawet szkoły

Organizatorzy igrzysk starają się, jak mogą i przekładają w miarę możliwości godziny rywalizacji w niektórych dyscyplinach tak, aby temperatura jak najmniej przeszkadzała zawodnikom. - W miarę możliwości opracowano wiele harmonogramów zawodów, aby uniknąć najgorętszej części dnia - powiedział BBC - Kit McConnell, dyrektor sportowy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. - Nie jest to jednak możliwe w każdym sporcie - dodał. 

Grzegorz Fijałek i Michał BrylDoskonały początek igrzysk dla Fijałka i Bryla! Drugi set to prawdziwy pokaz siły

Upał to jednak nie wszystko. W niedzielę organizatorzy igrzysk olimpijskich musieli podjąć decyzję o odwołaniu dwóch dni rywalizacji we wioślarstwie z powodu silnego wiatru, który ma uderzyć w Tokio w poniedziałek. Wioślarze, którzy mieli rywalizować tego dnia tego dnia wystartują dopiero w weekend, a ci z wtorku dopiero w przyszłym tygodniu. 

Więcej o: