Doskonały początek igrzysk dla Fijałka i Bryla! Drugi set to prawdziwy pokaz siły

Niedziela była dobrym dniem dla polskich siatkarzy plażowych. Po zwycięstwie Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, swój mecz wygrali także Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy pokonali Marokańczyków Zouheira Elgraouiego i Mohameda Abichę 2:0 (21:17, 21:11).

W pierwszej kolejce fazy grupowej turnieju olimpijskiego Bartosz Łosiak i Piotr Kantor pokonali gospodarzy - Gottsu, który jest japońską supergwiazdą, i Katsuhiro Shiratoriego 2:0 (21:15, 21:14). Z dobrej strony zmagania rozpoczął także drugi polski duet - Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

W starciu z rywalami z Afryki - Elgraouim i doświadczonym, 41-letnim Abichą - w miarę wyrównana walka miała miejsce tylko w pierwszym secie. Polacy wprawdzie rozpoczęli tę partię od pięciopunktowej przewagi (8:3), ale Marokańczycy zdołali zmniejszyć straty i włączyć się do gry o wygraną. Jeszcze w samej końcówce było tylko 19:17 dla reprezentantów Polski, ale kolejne dwa punkty zdobyli Fijałek i Bryl, dzięki czemu wygrali całego seta.

W drugiej partii emocji już nie było. Polscy siatkarze zaczęli od serii 7:1 i tym razem już tylko powiększali swoją przewagę. Zwyciężyli 21:11 i bardzo pewnie dopisali na swoje konto dwa punkty.

Polak przegrał 0:5. Na medal olimpijski w boksie czekamy już 29 lat. I poczekamy kolejne trzyPolak przegrał 0:5. Na medal olimpijski w boksie czekamy już 29 lat. I poczekamy kolejne trzy

W drugim meczu grupy E Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zagrają z Chilijczykami Marco i Estebanem Grimaltem. To spotkanie zostanie rozegrane we wtorek o godzinie 10:00 czasu polskiego. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup, a także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.