Epicka walka Natalii Partyki, ale Polka nie dała rady i odpadła z turnieju olimpijskiego

To koniec przygody Natalii Partyki na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka przegrała w II rundzie turnieju tenisa stołowego z reprezentantką Egiptu Diną Meshref 2:4 (13:15, 12:10, 9:11, 4:11, 11:7, 11:13).

W piątek oficjalnie rozpoczęły się XXXII letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Impreza odbywa się z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa. Rywalizacja w niektórych dyscyplinach rozpoczęła się jeszcze wcześniej niż oficjalne otwarcie. W środę i czwartek rozegrano pierwsze spotkania między innymi w softballu czy piłce nożnej kobiet. W sobotę natomiast zainaugurowano walkę o medale w tenisie stołowym.

Partyka nie dała rady z wyżej notowaną rywalką. Kończy udział w igrzyskach na drugiej rundzie

W I rundzie rywalizacji kobiet w tenisie stołowym zobaczyliśmy Natalię Partykę. Polka pewnie pokonała w sobotę Australijkę Michelle Bromley 4:0 (11:3, 11:5, 11:5, 11:7). Na tym niestety skończyły się dobre chwile 31-latki na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Algierski judoka Fethi Nourine (z lewej) i Tohar Butbul z IzraelaZobaczył rywala i od razu wycofał się z igrzysk. MKOl reaguje i grozi. "Podstawowe wartości"

Reprezentantka Polski już kolejnego dnia pożegnała się z igrzyskami. Partyka przegrała w II rundzie rywalizacji z wyżej notowaną Egipcjanką Diną Meshref 2:4 (13:15, 12:10, 9:11, 4:11, 11:7, 11:13). Pierwszy set był bardzo wyrównany. Niestety Polka musiała ostatecznie uznać w nim wyższość swojej rywalki i przegrała 13:15. W kolejnej partii, potrafiła jednak odpowiedzieć i wygrała 12:10.

Dwukrotny mistrz olimpijski nie obroni tytułu w Tokio. Murray wycofał się z turniejuDwukrotny mistrz olimpijski nie obroni tytułu w Tokio. Murray wycofał się z turnieju

Później natomiast przeciwniczka wygrała dwa kolejne sety (11:9, 11:4) i szanse naszej reprezentantki na zwycięstwo bardzo zmalały. Po raz kolejny jednak Partyka udowodniła, że potrafi powalczyć z lepiej dysponowaną rywalką i wygrała 11:7, utrzymując się w grze. W ostatnim secie zabrakło już jednak sił i Polksa przegrała 11:13, a cały mecz 2:4. Zwyciężczyni meczu zagra w trzeciej rundzie z Holenderką, Britt Eerland.