Dwukrotny mistrz olimpijski nie obroni tytułu w Tokio. Wycofał się z turnieju tenisistów

Dwukrotny mistrz olimpijski Andy Murray wycofał się z rywalizacji singlowej tenisistów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Powodem takiej decyzji podjętej w ostatniej chwili jest uraz mięśnia czworogłowego. Brytyjczyk po konsultacjach ze sztabem medycznym wystąpi jednak w deblu.

W piątek oficjalnie rozpoczęły się XXXII letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Impreza odbywa się z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa. Rywalizacja w niektórych dyscyplinach rozpoczęła się jeszcze wcześniej niż oficjalne otwarcie. W środę i czwartek rozegrano pierwsze spotkania między innymi w softballu czy piłce nożnej kobiet. W sobotę natomiast zainaugurowano walkę o medale w tenisie. 

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Andy Murray nie obroni tytułu w Tokio! Kolejna kontuzja krzyżuje plany Brytyjczykowi

Rywalizacja w tenisie rozpoczęła się w sobotę na dobre, ale nie wszystkim będzie dane wziąć w niej udział w takim wymiarze, w jakim by chcieli. W niedzielę swój pierwszy mecz singlowy w Tokio miał rozegrać dwukrotny mistrz olimpijski Andy Murray, ale w ostatniej chwili wycofał się z gry z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego. Zastąpił go pierwszy na liście rezerwowej Australijczyk Max Purcell i to on zmierzy się z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassime. 

Uns Dżabir w meczu z Igą Świątek. Wimbledon, 5 lipca 2021Kolejna faworytka poza turniejem IO! Pogromczyni Świątek z Wimbledonu już nie zagrozi Polce

Dla Murraya to kolejny ogromny cios w ostatnim czasie. Kariera 34-letniego tenisisty od kilku lat całkowicie zahamowała z powodu doskwierających mu cały czas kontuzji. Brytyjczyk nie poddaje się całkowicie i wraz ze sztabem medycznym podjął decyzję, że weźmie udział w rywalizacji deblowej w Tokio, w której występuje ze swoim rodakiem Joe Salisburym.

Polak przegrał 0:5. Na medal olimpijski w boksie czekamy już 29 lat. I poczekamy kolejne trzyPolak przegrał 0:5. Na medal olimpijski w boksie czekamy już 29 lat. I poczekamy kolejne trzy

- Jestem naprawdę rozczarowany, że muszę się wycofać, ale personel medyczny odradzał mi grę w obu rywalizacjach. Podjąłem więc trudną decyzję o wycofaniu się z singla i skupieniu się na grze deblowej z Joe - powiedział Andy Murray w specjalnym oświadczeniu.

Więcej o: