Irańczycy reagują po meczu z Polską na igrzyskach w Tokio. "Zemsta"

"Długo na to czekaliśmy. Mam nadzieję, że z podobną siłą wejdziemy w kolejne spotkania" - ocenił po meczu z Polską wygranym po tie-breaku Ali Asghar Mojarad. To zwycięstwo lokalne media nazywają zemstą za porażkę sprzed pięciu lat podczas igrzysk w Rio.

Polscy siatkarze dość niespodziewanie przegrali pierwsze spotkanie z Iranem po wielkim horrorze w tie-breaku i sześciu obronionych piłkach meczowych. Takie rozstrzygnięcie musiało zaskoczyć nawet Irańczyków, bo zawodnicy Vitala Heynena byli wyraźnymi faworytami tego meczu. 

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Zemsta Irańczyków. "Jesteśmy dumni z tego zwycięstwa"

Irańskie media po spotkaniu zauważyły, że to rewanż za spotkanie na turnieju olimpijskim sprzed pięciu lat. Wtedy Polacy także grali z Irańczykami tie-breaka, ale udało im się wygrać. "To była zemsta za mecz w Rio" - napisali dziennikarze portalu isna.ir. 

Tokio 2020Przedziwne obrazki na pływalni w Tokio. Darren Berry nie dowierza: Co jest k***?

"Jesteśmy dumni z tego zwycięstwa. Wiemy, że nasi fani byliby szczęśliwi, nawet jeśli nie wygralibyśmy tie-breaka. Wiedzą, że zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać" - mówił cytowany przez isna.ir atakujący Irańczyków Amir Ghafour. 

Rywale Polaków zamknęli usta krytykom w kraju. "Długo na to czekaliśmy"

"Długo na to czekaliśmy. Mam nadzieję, że z podobną siłą wejdziemy w kolejne spotkania" - ocenił Ali Asghar Mojarad. "To wielka wygrana z Polską, a spotkanie zapierało dech w piersiach!" - napisali za to dziennikarze "Jahan News". 

Kantor/Łosiak podczas meczu na igrzyskach olimpijskich w TokioKantor i Łosiak nie dali szans rywalom. Japońska supergwiazda potrzebowała czasu

Irańczycy przed spotkaniem nie zajmowali się nastawieniem na mecz, a konfliktem wewnętrznym w drużynie i plotkami transferowymi. "Drużyna udowodniła swoją wartość. Zamknęła usta krytykom, a symbolem tego był Milad Ebadipour, który grał na świetnym poziomie i zdobył aż 23 punkty, a to na nim głównie skupiała się krytyka mediów i kibiców" - pisali dziennikarze hamshahrionline.ir.

Iga Świątek i Daniił Miedwiediew"To żart. Nieporozumienie". Iga Świątek się uratowała, ale inni nie mieli tyle szczęścia

Zawodnicy Vitala Heynena szybko dostaną okazję do poprawienia sobie nastroju po porażce z Iranem. Kolejne spotkanie Polski na turnieju olimpijskim w Tokio z Włochami ma się rozpocząć w poniedziałek o godzinie 7:20. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: