Koniec marzeń Magdy Linette! Polka zmieciona z kortu. Lekcja tenisa od trzeciej rakiety świata

Bolesna porażka Magdy Linette. Polka przegrała 2:6, 1:6 już w pierwszym spotkaniu turnieju olimpijskiego w Tokio z trzecią zawodniczką światowego rankingu, Aryną Sabalenką z Białorusi.

Linette ma za sobą udane występy na French Open i Wimbledonie, gdzie dochodziła do trzeciej rundy, ale na igrzyskach olimpijskich tak dobrze, jak na turniejach wielkoszlemowych nie było. I skończyło się już na pierwszym meczu. 

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Linette zmieciona z kortu. Zaczęła dobrze, ale nie była w stanie powstrzymać Sabalenki

W pierwszym secie spotkania Polka starała się jeszcze utrzymywać poziom trzeciej w rankingu WTA Sabalenki. I to ona jako pierwsza przełamała Białorusinkę już przy drugim break poincie w trzecim gemie spotkania. Rywalka odrobiła jednak to przełamanie już w kolejnym gemie, a następnie wygrała jeszcze cztery gemy z rzędu i wygrała partię 6:2. 

Irańskie media zareagowały na porażkę polskich siatkarzy na IO w TokioIrańczycy reagują po meczu z Polską na igrzyskach w Tokio. "Zemsta"

Druga partia to była już zupełna różnica poziomów. Linette grała o wiele gorzej od Sabalenki. Białorusinka grała zabójczo, zmiotła Polkę z kortu i dała jej lekcję tenisa. Energii Linette starczyło tylko na jednego gema. I pomimo szukania słabych stron świetnej rywalki, nie udało się urwać więcej. 

Tokio 2020Przedziwne obrazki na pływalni w Tokio. Darren Berry nie dowierza: Co jest k***?

Została tylko Świątek

Odpadnięcie Linette sprawia, że w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego singla kobiet w Tokio pozostała tylko jedna Polka - Iga Świątek. Ona zagra w poniedziałek, 26 lipca przeciwko Pauli Badosie z Hiszpanii. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Iga Świątek i Daniił Miedwiediew"To żart. Nieporozumienie". Iga Świątek się uratowała, ale inni nie mieli tyle szczęścia

Więcej o: