Vital Heynen komentuje porażkę siatkarzy. Widać po nim, że nie tego się spodziewał

Łukasz Jachimiak
- To normalne, że po przegranym meczu twoja pewność siebie maleje. Jestem rozczarowany - przyznaje Vital Heynen. Trener reprezentacji Polski siatkarzy komentuje porażkę 2:3 z Iranem w pierwszej kolejce igrzysk olimpijskich w Tokio. Heynen odpowiada też na pytanie czy kapitan Michał Kubiak będzie gotowy na grę w poniedziałek z Włochami.

- Cztery? Pięć? Sześć? - pyta Vital Heynen. - Już nawet nie wiem, ile ich było - dodaje. Belg próbuje policzyć, ile piłek meczowych obronili polscy siatkarze w sobotę w Ariake Arena. Obronionych meczboli było sześć. Siódmego Iran wykorzystał.

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

Tokyo Olympics Judo"Lwica. Brawo, brawo, brawo!" - euforia w najmłodszym państwie Europy! U jego sąsiada też

"Mogliśmy wyrwać im zwycięstwo"

Porażka mistrzów świata to sensacja pierwszej kolejki olimpijskiego turnieju. Po Heynenie widać, że też nie spodziewał się takiego wyniku. Nawet jeśli celowo nie przygotował drużyny tak, żeby już teraz była w najwyższej formie, ale tak, żeby ją uzyskała w fazie pucharowej (zacznie się ćwierćfinałem 3 sierpnia).

- To jasne, że mecze na igrzyskach będą zacięte. A ty musisz chwytać swoją szansę i je wygrywać. Iran był lepszy, ale my walczyliśmy i mogliśmy wyrwać im zwycięstwo. Jestem rozczarowany, że tego nie zrobiliśmy - mówi Heynen.

"Michał Kubiak nie jest w stu procentach zdrowy"

Możliwe, że wyszarpać wygraną drużynie pomógłby Michał Kubiak. Ale kapitan nie zagrał. Z powodu tajemniczej kontuzji. W rozmowie z dziennikarzami Kubiak nie chciał zdradzić, co mu dolega.

Michał Kubiak: Michał Kubiak: "Prezydent przyniósł nam żabę. Kontuzja? Ktoś może słuchać". Było też o wódce

Trener też robi z tej sprawy tajemnicę. - Michał nie jest w stu procentach zdrowy, ale nie powiem, co mu się stało. Z Iranem nie był w stanie grać, robimy wszystko, żeby zagrał z Włochami, ale nie mogę zagwarantować, że zagra - ucina Heynen.

Z Włochami trzeba "tylko" lepiej zagrać

Nasz belgijski szkoleniowiec jest przekonany, że z Kubiakem czy bez Polska z Italią zagra o zwycięstwo. - To normalne, że po przegranym meczu twoja pewność siebie maleje. Ale musimy ją odbudować. My się nie poddaliśmy. Z Iranem nam nie szło, ale cały czas walczyliśmy. Zespół jest gotowy do walki. Musi tylko zagrać lepiej niż z Iranem - podsumowuje Heynen.